אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

toywatch

ToyWatch תפתח 7 חנויות בישראל

2010
קטגוריה: חדשות ישנות

בעלת ה זיכיון של מותג השעונים היוקרתי, הילה טובי, תשקיע 4 מיליון שקל בפתיחת הסניפים החדשים. הסניפים הראשונים ייפתחו בקניון אבנת בפתח תקווה ובשרונים בהוד השרון.

 

 

 

בלעדי לכלכליסט: מתחרה חדשה הגיע לישראל רק לפני חודשיים וכבר מחממת את שוק שעוני היוקרה: בעלת זיכיון מותג השעונים האיטלקיToyWatch, הילה טובי, חתמה לאחרונה על הסכמים לפתיחת ארבעה סניפים בארץ בהשקעה של ארבע מיליון שקל. כמו כן מחפשת טובי כיום שלושה מיקומים לחנויות נוספות.

החנות הראשונה של הרשת צפויה להיפתח באוגוסט בקניון שרונים בהוד השרון על שטח של 50 מ"ר. הסניף השני ייפתח בגרנד קניון בחיפה בנובמבר השנה, ושני סניפים נוספים ייפתחו במהלך 2011 בקניון אבנת בפ"ת ובפארק הקרח באילת על שטח של 30–40 מ"ר כל אחד.

לדברי טובי, עד סוף שנת 2011 צפויות לקום עשר חנויות של המותג: שבע חנויות בבעלות מלאה בקניונים ברחבי הארץ ושלוש חנויות ב זכיינות. טובי מעריכה כי בשנה הראשונה תגלגל רשת חנויות השעונים החדשה 5 מיליון שקל, ובשנה השנייה 9 מיליון שקל. "זו הערכה זהירה", מציינת טובי.

בהבאת המותג השקיעה טובי 58% מהכסף, והשאר הושקע על ידי אנשי עסקים פרטיים. לפני הקמת הרשת עבדה טובי (30), עו"ד מוסמכת, כמיישמת פיננסית בתחום מערכות אורקל, ולפני כן כיהנה כדוברת ארקיע. "אנחנו פועלים בשלושה אפיקים כדי להחדיר את מותג השעונים לישראל", אמרה טובי ל"כלכליסט", "הפצה של המותג בחנויות שעונים ואופנה מובחרות, פתיחת חנויות עצמאיות ומתן זיכיון לפתיחת חנויות הרשת בישראל".

מדוע הבאת את המותג לארץ?

"התאהבתי במותג", אומרת טובי. "יום אחד הגיע אליי חבר עם שעון צהוב זוהר וסיפר שקיבל אותו מתנה מאיש עסקים איטלקי שראה שהוא מתלהב מהשעון. מיד בדקתי על המותג באינטרנט. ראיתי שמדובר במותג איטלקי, ובגלל שבאותה התקופה עבדתי אצל איש עסקים איטלקי ביקשתי ממנו שירים טלפון לחברת השעונים, ומשם הכל התגלגל. חתמנו על הסכם זיכיון באפריל, ובתחילת מאי נמכר בישראל השעון הראשון".

מהי אסטרטגיית השיווק למותג?

"בחו"ל אסטרטגיית השיווק היא לפרסם את המותג דרך מובילי דעת קהל וסלבריטאים. המותג זכה לקפיצה במודעות העולמית אחרי שנצפה על זרועה של מישל אובמה, אשת נשיא ארה"ב. אפשר לראות את השעון על מפורסמים כמו פריס הילטון, קייטי הולמס, מדונה וביונסה. בארץ הלכנו על אסטרטגיית שיווק דומה וערכנו מסיבת השקה לסלבריטאים, וכל מי שהגיע קיבל שעון בחינם".

עיצוב השעונים מזכיר את מותג השעונים ICE, שכבר קיים בארץ.

"המותג ICE מחקה את ToyWatch, ולכן הם לא מתחרים שלנו ולא דומים לנו בשום אופן. אם הם מחקים אותי, כנראה יש לי משהו טוב. השעונים של ICE עולים כמה מאות שקלים, ואצלנו טווח המחירים הוא 1,300–3,000 שקל. ההבדל במחירים נובע מההבדל ברמה. אם אני צריכה להגדיר את המתחרים שלי, אז הם המותגים גס, פוסיל, דונה קארן ואמבוס".

מותג השעונים ToyWatch נוסד ב־2005 על ידי מרה פולטי וג'אנלוקה ואצ'י. השניים ייסדו מותג שעונים שכולל שעונים בעלי עיצוב מודרני ממתכת ועד שעונים צבעוניים שעשויים מפוליקרבונט, שמשמש את תעשיית החלל וההייטק. היום המותג מגלגל כ־16 מיליון יורו בשנה. המותג נמכר ב־1,400 נקודות מכירה ברחבי העולם ומדי חודש נמכרים בין 35 ל־45 אלף שעונים. 60 חנויות של המותג פרוסות ברחבי העולם, ועד סוף 2010 צפוי מספר החנויות לגדול ל־90.