אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

hnm1

H&M במו"מ לפתיחת חנות בקניון עזריאלי בבאר שבע

2011
קטגוריה: חדשות ישנות
אם יבשילו המגעים, תפתח H&M חנות על שטח של 1,500 מ"ר, במקום שבו פעלו קודם בתי הקולנוע של הקניון. נציגי הרשת נפגשו גם עם נציגי המתחרה קניוני ישראל כדי לבחון פתיחת חנות בגרנד קניון, שייפתח בעיר בעוד כשנתיים.

 

 

בלעדי ל"כלכליסט": זירת הקניונים בבאר שבע מתחממת, ועמה המלחמה על רשתות העוגן שיסייעו במשיכת הקהל במרחב המסחרי הצפוף בעיר: ל"כלכליסט" נודע כי H&M מנהלת מו"מ מתקדם לפתיחת חנות בקניון הנגב באר שבע, הנמצא בבעלות קבוצת עזריאלי. בין הנהלת מאץ' ריטייל, בעלת ה זיכיון להפעלת חנויות H&M בישראל, לבין קבוצת עזריאלי, מתקיימים מגעים שאם יבשילו לכדי עסקה, יעניקו יתרון תחרותי לעזריאלי.

עוד נודע כי נציגי הרשת נפגשו בעניין גם עם נציגי קניוני ישראל מקבוצת בריטיש, כדי לבחון פתיחת חנות בגרנד קניון הנבנה בעיר וצפוי להיפתח בעוד כשנתיים.

המו"מ בין מאץ' ריטייל לבין קבוצת עזריאלי עוסק בפתיחת חנות H&M על שטח של 1,500 מ"ר, שהושכר עד מרץ 2010 לבתי הקולנוע של תיאטראות ישראל. עם סיום החוזה ולאחר 20 שנה פונה השטח של בתי הקולנוע, ובימים אלה נמצא המתחם בשיפוצים. גם בקניון עזריאלי בתל אביב נפתח סניף H&M במקום מתחם בתי הקולנוע – במקרה זה של גלובוס.

כיום H&M מפעילה ארבעה סניפים בישראל: בקניונים של קבוצת עזריאלי בתל אביב ובמלחה בירושלים, בקניון G בכפר סבא ובגרנד קניון של בריטיש ישראל בחיפה. במהלך 2011 צפויה הרשת לפתוח סניפים ברחובות ובקניון אבנת בפתח תקווה.

באר שבע נהפכה לאזור תחרותי צפוף קניונים ומרכזים מסחריים: מלבד קניון הנגב פועלים בעיר קניון השדרה השביעית של שיכון ובינוי, שנפתח לפני כחודש, קניון ONE של אליעזר פישמן וביג באר שבע, הנערך בימים אלה להתרחבות לשדרה נוספת בשטח של כ־800 מ"ר. עוד השנה עומד להיפתח מרכז קניות נוסף בשם מול 7, בבעלות רמי לוי ושותפים מקומיים, וכאמור, בעוד שנתיים יצטרף לחגיגה גם הגרנד קניון של בריטיש. מלבד קניון עזריאלי והגרנד קניון המתוכנן, יתר המתחמים הם מרכזי קניות פתוחים.

בין כל מתחמים אלה מתנהלת תחרות עזה על המותגים הבינלאומיים ועל מותגים ישראליים המהווים עוגנים כגון רשתות המזון והפארמה, רשתות האופנה הגדולות ועוד. H&M מהווה עוגן מרכזי בקניונים שבהם היא פועלת, ועשויה למשוך אחריה מותגים בינלאומיים נוספים, כגון אמריקן איגל, שאף היא מתכננת להגיע לישראל – באמצעות קבוצת פוקס. ככל הידוע, רשת אמריקן איגל נמצאת במגעים עם קבוצת ביג לפתיחת חנות ענק במרכז ביג בבאר שבע.

"הקניונים בבאר שבע משרתים אוכלוסייה של כ־250 אלף תושבים מקומיים ועוד כ־350 אלף תושבים מהערים הסמוכות ומהיישובים הבדואים", אמר ל"כלכליסט" עופר שחטר, מנכ"ל קבוצת ניהול הקניונים פרומול, המנהלת את הקמת מול 7. "זו זירה צפופה, אבל כלכלית. עובדה שיש מקום לכולם".

מהנהלת קבוצת עזריאלי נמסר בתגובה: "אנו נמצאים במו"מ עם מותגים בינלאומיים מובילים רבים, כדי להמשיך להעניק לצרכן הישראלי את חוויית הקנייה הטובה ביותר בקניוני הקבוצה".

ממאץ' ריטייל לא נמסרה תגובה.