אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

h.e-logo-4

חומוס אליהו

קטגוריות: מזון, מזון מהיר

עדכון אחרון: 29/09/2016

שמש קופחת של צהרים. אספלט רותח וריחות קלים של שמן מנועים ודלק וריחות קלים של שמן מנועים ודלק. תחנת הדלק פז ביוקנעם היא מקום צפוף, עם נטיה לעצבנות.

מכוניות ומשאיות ממלאות את המרחב. פנצריה מצד שמאל, בורגר ראנץ' ממולי ומאחורה ברקע מבצבץ שלט בצבעי אדמה – חומוס אליהו. נכנסים אל החומוסיה הקטנה וכאילו עוברים לעולם אחר, דחוס אבל עם רחבות פנימית. המקום ספוג בלב. באהבה ושמחה. אי של שפיות בתוך עולם הולך ונעלם. מיקס נדיר של הייטקיסטים שעובדים במתחמי הייטק הסמוכים של יוקנעם עילית, נהגים ופועלים מהאזור ובימי שישי רוכבי אופניים שהגיעו למסקנה שאחרי רכיבה ארוכה מגיע להם חומוס. לדעתי האישית – אחד החומוסים הטובים בארץ. אם לא הטוב ביותר.

על הקירות מדבקות של רבינו ובאמצע אחד הקירות מדפים ועליהם ספרים להפצה. הלקוחות שפוקדים את המקום בוחרים כל אחד את היחס שלו, מהתעסקות רק בעניין שלשמו באו, מנת חומוס, ועד פתיחת ספרים, לימוד ואפילו שאלות והתקרבות. אחרי האוכל ניגשים לדלפק העץ העמוס עליו מונח מכשיר חיוב האשראי, מגהצים עצמאית את הכרטיס, רואים שיש אישור לעסקה ובחזרה למשרד., אליהו בעל לב רחב, הוא מאמין בקליינטים שלו והם שמחים לעזור…

במרכז העשייה, מנצח על כל העסק המתקתק אליהו שמואלי, בעל תשובה ברסלבי עם חיוך נצחי ולב עד השמיים. הוא מתעקש שהקולה עולה כך וכך ו-חיוך והחומוס עולה כך וכך ו-חיוך. ובלי חיוך? אני שואל "זה יקר יותר" הוא אומר בחיוך. מתישבים לשיחה חטופה מה בעצם קורה פה.