אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

תכנית ההבראה של NO NAME: לפטר 25% מהעובדים ולסגור 4 חנויות

09/05/2015
קטגוריה: Uncategorized

רשת הבגדים שבבעלות דני ויצמן פנתה היום לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בבקשה להקפאת הליכים למשך 45 יום, ולמינוי נאמן.

 

 

רשת הבגדים NO NAME שבבעלות דני ויצמן פנתה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בבקשה להקפאת הליכים למשך 45 יום, ולמינוי עורך הדין אביתר קרמר ממשרד שלמה נס לנאמן. חובות הרשת מסתכמים בכ-15.3 מיליון שקל, מתוכם רק כ-1 מיליון שקל של נושים מובטחים. מהבקשה עולה כי בנק לאומי  ו-70 מתוך 112 העובדים הביעו הסכמתם להקפאה.

הרשת שהוקמה בשנת 1994 מונה 21 חנויות, מהן 17 מופעלות על ידי החברה עצמה ו-4 מופעלות ב זכיינות. הרשת החלה לאחרונה בקיצוצים כאשר סגרה את חנויותיה ברחוב בוגרשוב ושינקין בתל-אביב. 

עורך הדין עמית לדרמן שהגיש את הבקשה מציג במסגרתה את עיקרי תוכנית ההבראה לחברה; בין היתר קיצוץ מסיבי בעלויות ההנהלה, פיטורי כ-25% מהעובדים (25-30 מתוך 112), סגירת 4 חנויות שאינן רווחיות (בנוסף ל-2 שכבר נסגרו) והשלמת הסבת 2 חנויות ל"outlet" (חנויות עודפים). להערכת עו"ד לדרמן המהלך הזה צפוי לחסוך כ-480 אלף שקל בתקופת ההפעלה, סכום המשקף כ-20% מסך ההוצאות של החברה בתקופה זו. 

אחת הסיבות העיקריות למצב הכלכלי הקשה אליו הגיעה הרשת היא הנסיון להרחיב אותה מאפנת נשים בלבד לאפנת גברים. בשנת 2005 חנכה הרשת את החנויות, אחת מהן בנמל תל-אביב, והשקיעה כספים רבים. כשלוש שנים לאחר מכן הבעלים הגיע למסקנה שזאת היתה החלטה שגויה, ובשנים 2008-2009 החלו להיסגר החנויות לגברים, אך למעשה הרשת לא הצליחה להתאושש מהמהלך. 

רק לפני כחודשיים המצב של הרשת נראה מאוד אופטימי. חברת הייעוץ הבינלאומית SRI Consulting, בבעלותם של מיקי גרנות וניר זיכלינסקי, הגיעה ברוח סערה בהבטחה להיות "שותף אסטרטגי" של הרשת. היא היתה אמורה לקבל 50% מהרשת וגרנות סיפר על כוונות להוציא את הרשת לחו"ל. המניות לא היו אמורות להתקבל תמורת מזומנים אלא תמורת הייעוץ שניתן לחברה.

המצב האידילי השתנה במהירות גדולה, לאחר שהבנקים קבעו למעשה שהעברת המניות בחברה תעשה רק תמורת כסף מזומן. ההסבר הרשמי שמופיע בבקשה הוא, כי "שיתוף הפעולה עם SRI התבסס על שימוש במקורות עצמיים של החברה ולא הזרמת הון חיצוני חדש. זה התברר כלא בר ביצוע בלוחות הזמנים שנוצרו, לאור הקשיים התזרימים עמם התמודדה החברה".

תגובת SRI: חברת SRI Global Group התקשרה עם חברת NO NAME לצורך ייצור תוכנית הבראה לחברה, במסגרתה היתה אמורה SRI לקבל מניות בחברה בהתאם למנגנון מסוים שנקבע. במסגרת שיתוף הפעולה עם חברתSRI הוכנה תוכנית הבראה, אך מצבה של חברת NO NAME לא אפשר את יישומה. ללא קשר, בימים אלה הקבוצה מלווה ומסייעת לחברת NO NAME באופן לא פורמלי. קבוצת SRI מאמינה כי לחברה פוטנציאל רב וכי המהלך הנוכחי אינו מסמן את סופה.