אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

landver1 (1)

שטראוס נסוגה: מקס ברנר לא תעבור ללנדוור

2011
קטגוריה: חדשות ישנות
המשא ומתן בין הצדדים נמשך כשמונה חודשים ונוהל לפי שווי זיכיון של 3 מיליון שקל. ככל הנראה, בין הצדדים התגלעו חילוקי דיעות בנוגע לאחוזים מהמחזור שיועברו לשטראוס. שטראוס: "החלטנו לא לעבור למודל זכיינות".

בלעדי ל TheMarker: קבוצת שטראוס לא תעביר לרשת קפה לנדוור זיכיון להפעיל את סניפי מקס ברנר בישראל – כך נודע ל-TheMarker. שטראוס, בעלת חברת מקס ברנר, ניהלה בשמונת החודשים האחרונים משא ומתן מתקדם עם קפה לנדוור להעברת הזיכיון ובעלי לנדוור אף נפגשו עם בכיריה בישראל ובמטה מקס ברנר ארה"ב. באחרונה עלה המשא ומתן על שרטון ובעקבותיו תשאיר שטראוס את מקס ברנר בבעלותה ובניהולה.

מקורבים לעסקה מסרו כי המשא ומתן נוהל לפי שווי זיכיון של כ-3 מיליון שקל, כשרשת לנדוור היתה אמורה להשקיע בשיפוץ הסניפים ולהעביר לשטראוס אחוזים מהמחזור. ככל הנראה, בין הצדדים התגלעו חילוקי דיעות בנוגע לאחוזים מהמחזור שיועברו לשטראוס.

מקס ברנר נוסדה בישראל ב-1996 על ידי עודד ברנר ומקס פיכטמן, שבהמשך מכר את חלקו בה. ב-2001 רכשה שטראוס את פעילות המותג, הכוללת את הפעלת סניפיו וייצור של מוצרי שוקולד פרימיום הנמכרים בישראל ובחו"ל.

מדו"חות שטראוס עולה כי ברבעון הראשון של 2011 הסתכמו מכירות מקס ברנר ב-30 מיליון שקל, לעומת 26 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2010. הקבוצה מעסיקה יותר מ-680 עובדים.

בעולם זוכה מקס ברנר להצלחה יחסית, עם 40 סניפים בארה"ב, הפיליפינים, סינגפור ואוסטרליה. בישראל לא הצליחה הרשת להתרומם והיא מונה שישה סניפים בלבד. מלבד ישראל וארה"ב פועלים סניפי הרשת בעולם לפי מודל זכיינות.

רשת קפה לנדוור פועלת בישראל מ-2004 ומונה 11 סניפים. בעליה הם עופר קורן, ניר כספי ואורן מאור. מותג הקפה לנדוור נמצא בבעלות שלי פדרמן, אחיו של דיוויד פדרמן. כספי מסר בתגובה: "קבוצת שטראוס היתה יכולה להיות פרטנר מצוין ללא ספק, אך תנאי העסקה הספציפיים לא התאימו.

מקבוצת שטראוס נמסר בתגובה: "לאחר בחינה מדוקדקת של מעבר למודל זכיינות מול כמה גורמים בענף, רשת מקס ברנר מקבוצת שטראוס החליטה שלא לעבור למודל זכיינות ותישאר עם המודל הקיים של בעלות, תוך המשך צמיחה והצעדה של הרשת קדימה אל עבר מטרות והצלחות חדשות.