אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

landver1 (2)

שותפים חדשים בלנדוור: יריב לרנר ומיקל משרקי רכשו 25% מהרשת

2011
קטגוריה: חדשות ישנות
העסקה מסתכמת ב-30 מיליון שקל. לאחרונה נפתח הסניף ה-11 של הרשת במרכז שוסטר בתל אביב.

 

 

שותפים חדשים בקבוצת לנדוור והסושייה. אנשי העסקים יריב לרנר, מנכ"ל חברת נ.ט.ל.י, ומיקל משרקי, הבעלים של קייטרינג מיקל, רכשו בחלקים שווים 25% מרשת לנדוור, המחזיקה 62% מרשת הסושייה, תמורת 30 מיליון שקל. כך נודע ל-TheMarker. יתרת הרשת (75%) תיוותר בחלקים שווים בידי השותפים הנוכחיים אורן מאור, עופר קורן וניר כספי.

רשת קפה לנדוור פועלת בישראל מ-2004 ומונה 11 סניפים, שהאחרון בהם נפתח בימים אלה במרכז שוסטר בתל אביב בהשקעה של 1.6 מיליון שקל. מותג הקפה לנדוור נמצא בבעלות שלי פדרמן, אחיו של דיוויד פדרמן. הקבוצה מחזיקה גם ברשת הסושייה (62%, ויתרת הרשת נמצאת בבעלות בעל השליטה אסף גרינברג, לשעבר בעלי דומינו'ס פיצה בישראל), בבר רוזה פארקס ברחוב דיזנגוף בתל אביב וכן בעסקים נוספים בתחומים שונים.

בחודשים האחרונים ניהלו בעלי הרשת משא ומתן מתקדם עם קבוצת שטראוס להפעלת סניפי מקס ברנר בישראל. לנדוור היתה אמורה להפעיל את סניפי מקס ברנר בישראל במודל של זכיינות, ובעליה אף נפגשו עם בכירי שטראוס ומקס ברנר בישראל ובמטה מקס ברנר בארה"ב. באחרונה עלה המשא ומתן על שרטון, ככל הנראה לאחר שבעלי לנדוור לא הסכימו עם שטראוס בנוגע לאחוזים מהמחזור שיועברו לשטראוס. שטראוס, מצדה, החליטה להמשיך להפעיל את מקס ברנר בעצמה.

עוד נודע כי בימים אלה חתמה הקבוצה על הסכמים לפתיחת שני סניפים נוספים. במתחם בבעלות כדורסלן העבר חן ליפין, הנבנה בפתח תקוה, ייפתחו בעוד כשנה בהשקעה של 2.2 מיליון שקל סניף של לנדוור, שישתרע על 150 מ"ר, וסניף של הסושייה שישתרע על 90 מ"ר. סניף נוסף של לנדוור צפוי להיפתח בסוף 2012 במתחם שנבנה בימים אלה ברמת ישי, בהשקעה של 1.7 מיליון שקל. סניף זה ישתרע על 250 מ"ר. בכוונת הקבוצה להרחיב את רשת לנדוור ל-15 סניפים עד סוף 2011, ולפתוח עוד עשרה סניפים חדשים ב-2012.