אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

childrens_place_logo(2)

רשת דה צ'ילדרנס פלייס מעדיפה את קניוני מליסרון

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

רשת בגדי הילדים שמביא הראל ויזל לארץ תפתח שש חנויות בתוך חצי שנה בקניוני מליסרון. בשל פערים בין הצדדים טרם נחתמו חוזים עם קניוני עזריאלי
שלושה חודשים אחרי שקיבל את ה זיכיון לרשת בגדי הילדים THE CHILDREN'S PLACE, חתם הראל ויזל, מבעלי קבוצת פוקס, על הסכמים וחוזים לפתיחת 16 סניפים במקביל ברחבי הארץ בהשקעה של 10 מיליון שקל.

מרשימת המיקומים העתידיים של סניפי הרשת שהגיעו לידי "כלכליסט" עולה כי בעוד בקניוני קבוצת מליסרון יפתח ויזל חנויות בשישה קניונים ברחבי הארץ, בולטים בהיעדרם מהרשימה קניוני קבוצת עזריאלי.

ניתן להעריך כי הצדדים לא הגיעו לעמק השווה בכל הנוגע לתנאי מסחר ומיקומים בתוך הקניונים. עם זאת, לא מן הנמנע כי קבוצת עזריאלי, המשכירה לוויזל עשרות חנויות ברחבי הארץ – למותגים פוקס, פוקס הום, ללין, בילבונג וסאקס – תגיע עמו להבנות כבר בעתיד הקרוב.

רשימת המיקומים אינה כוללת קניונים יוקרתיים דוגמת קניון רמת אביב או קניון עזריאלי בתל אביב. הסיבה לכך היא שבשונה מה רווחיות הגולמית בשיעור של כ־60% מהמכירות, המאפיינת את רשתות האופנה בישראל, דו"חותיה הכספיים של רשת THE CHILDREN'S PLACE הנסחרת בנאסד"ק, חושפים רוווחיות גולמית של כ־38.2% בלבד. מדובר ברווחיות גולמית שאינה מאפשרת שכירת נכסים במיקומים מובילים, המאופיינים בשכר דירה גבוה.

השקת THE CHILDREN'S PLACE צפויה להתקיים בפורמט דומה לזה שאפיין לפני שנה וחצי את השקת רשת האופנה לצעירים אמריקן איגל, אז פתח ויזל תשעה סניפים במקביל. כעת התכנון הוא ש־13 סניפי הרשת ייפתחו במרץ 2014, לפני חג הפסח, ושניים נוספים במהלך אפריל־מאי.

בחודש מרץ צפויים להיפתח הסניפים בחמישה קניוני מליסרון: בגרנד קניון בחיפה, בקריון בקריית ביאליק, בקניון השרון בנתניה, בקניון הדר בירושלים ובדודג' סנטר בנצרת. עוד ייפתחו במרץ סניפים במרכזי ביג באילת, בטבריה ובבית שמש, בקניון שרונים בהוד השרון, בסטאר סנטר באשדוד של קבוצת מנופים, בסטריט מול ברמת ישי, בישפרו סנטר במודיעין ובמרכז G בעמק בעפולה.

בחודשים אפריל־מאי ייפתחו סניפי הרשת בקניון אבנת בפ"ת שבבעלות מליסרון ובקניון שבעת הכוכבים בהרצליה שבבעלות הכשרת הישוב. ב־2015 צפוי להיפתח סניף במתחם השוק הסיטונאי בתל אביב שנמצא כיום בבנייה. הסניפים צפויים להשתרע על שטח של כ־220 מ"ר בממוצע.

"אנחנו מביאים את מותג בגדי הילדים והתינוקות של החברה הגדולה ביותר בארה"ב", אומר ויזל. "אם עד היום חנויות בגדי ילדים ותינוקות בישראל היו בשטח של 60–70 מ"ר, אנחנו פותחים חנויות בנות יותר מ־200 מ"ר. אפשר להבין שאם אנחנו פותחים כל כך הרבה חנויות בבת אחת, נהיה תחרותיים מאוד מבחינת המחיר".

בחודש יוני העניקה חברת THE CHILDREN'S PLACE לקבוצת פוקס זיכיון בלעדי להקמת רשת חנויות בישראל. למותג כיום 1,111 חנויות בעיקר בארה"ב ובקנדה.