אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

רכישת זיכיון? כך תעשה את זה נכון

30/04/2015
קטגוריה: מאמרים

עו"ד,דודי בן דוד

 

בכדי שרכישת הזיכיון תהיה תהליך נכון ממנו כל הצדדים יצאו מורווחים, הזכיין חייב להעביר כל צעד בתהליך שלו בבדיקת כדאיות העסקה, ועד כמה התהליך מתאים לו בתחום הספציפי הזה

 

כדאי שתוכל להיות בטוח שרכישת הזיכיון שאתה עומד ברכישתו הוא מתאים ומשתלם לך, כדאי לבצע כמה דברים שיעזרו לך לבדוק זאת. בהמשך יפורטו כשלושה טיפים שיעזרו לך לקבל את ההחלטה הנכונה והנבונה ביותר בתור זכיין פוטנציאלי:

 

  1. שוחח עם זכיינים ותיקים

סביר להניח שלפני שחשבת על הכניסה לתחום הזכיינות, שוחחת עם זכיינים כדי להבין פחות או יותר איך עובד העסק בפרט ועולם הזכיינות בפרט. כאשר אתה בשלב שאתה עומד לסגור עסקה שתהפוך אותך לזכיין, השיחה בינך לבין הזכיינים הקיימים צריכה להיות מעמיקה ומועילה פי כמה וכמה ועליך לנסות לדלות מידע מדויק ומפורט ככל האפשר. בקש מכמה זכיינים שנראים בעיניך כמשתפי פעולה להיפגש איתך והצג בפניהם את התוכנית שלך. שאל אותם לגבי דעתם. שתף אתה הזכיינים במעלותייך, בציפיותיך ובתחום שבו אתה מעוניין לעסוק  ואז שאל האם לדעתם זיכיון ימלא את רצונותיך. חפש מידע לגבי האתגרים הצפויים בדרך, ובכלל המשך לשאול כל שאלה רלוונטית עד אשר תרגיש מספיק בטוח.

 

  1. ניסיון מעשי

אחד הדברים החשובים הוא לראות מהי העבודה באופן מעשי ושוטף. תוכל לבקש מזכיין פועל להתלוות אליו ליום עבודה בעסק ולספוג את צורת ההתנהלות, שגרת העבודה וכל מה שנוגע ויכול לשרת אותך בכניסתך ליום הראשון כזכיין בעל עסק. זמן המעקב וההתלמדות לא חייב להיות ארוך מאוד בסדר גודל של חודשים, אפילו מספר ימים יוכלו לעשות את העבודה כמו שצריך. השוטטות הזו בעסק תוכל ללמד אותך רבות ולתת לך נקודת מבט חדשה לגמרי על עולם הזכיינות וניהול בכלל. כמובן שתמיד ניתן לעבוד כמה ימים בעסק כדי להצליח ולהבין לעומק את פעילותו של עסק אקטיבי.

 

  1. בדוק שציפיותיך עולים בקנה אחד עם אלו של הרשת המזכה

חשוב מאוד למנוע כל התנגשות עתידית או אי הסכמה הנובעת מאי הבנה בינך לבין הרשת המזכה, ולכן יש להיכנס לעסק כאשר הכול בהיר וברור מראש. הצג את תוכניתך המופרטת בפני הרשת המזכה. בתוכנית תוכל להעלות הצעות לגבי פיתוח וקידום של הסניף, ולבדוק עד 'כמה רחוק' מוכנה הרשת ללכת מבחינה תמיכה תפעולית וניהולית שתקבל. בדוק בצורה מקצועית מול האדם המייצג את הרשת המזכה מהן ההבטחות המדויקות של הרשת ועיין בצורה מדוקדקת בהסכם הזיכיון לפני החתימה.

בסופו של דבר, גם לרשת המזכה וגם לך יש אינטרס משותף והוא רווח. אם ביצעת את השלבים המפורטים כאן, ואתה בטוח שיש בידיך את המידע החיוני לפתיחת העסק, זה הזמן לעבור לשלב הבא, השלב המעשי. שאל שאלות במידת הצורך, השווה בין הצעות ואם יש צורך פנה לייעוץ מקצועי. בדרך הבטוחה הזו תוכל להיות בטוח שתבצע את ההחלטה הנבונה והמתאימה לך ביותר.