אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

erez1(1) (1)

רונן נימני מכר שלושה סניפי לחם ארז לזכיינים

2010
קטגוריה: חדשות ישנות
נימני, בעלי קפה קפה, רכש את הרשת לאחר שנקלעה להקפאת הליכים. רוכשי המאפייה של הרשת מתכוונים להפוך אותה לכשרה.

 

 

רונן נימני, בעלי רשת קפה קפה שרכש את רשת לחם ארז לאחר שנקלעה להקפאת הליכים, מכר את שלושת הסניפים שהיו בבעלות הרשת. כך נודע ל"כלכליסט". הסניפים ממוקמים שלושתם בתל אביב – ברחובות יהודה המכבי, אבן גבירול ושינקין. הסניף ברחוב יהודה המכבי נמכר למנהל המקום, הסניף באבן גבירול נמכר ל זכיין רשת קפה קפה בפתח תקווה ובשוהם, והסניף בשינקין נמכר לזכיין לחם ארז ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב.

"מכירת בתי הקפה היתה מתוכננת", אמר נימני ל"כלכליסט". "אנחנו לא מפעילים סניפים בבעלותנו – לא בקפה קפה ולא בלחם ארז. בימים אלה אנחנו עובדים

על קונספט משודרג לרשת". לדבריו, בשיפוץ הסניפים ביהודה מכבי ובאבן גבירול יושקעו כמיליון שקל בכל סניף; בשינקין תסתכם ההשקעה בשיפוץ בכ־200 אלף שקל. נימני רכש את רשת לחם ארז תמורת 2.95 מיליון שקל, בעסקה שבמסגרתה נמכרה גם מאפיית לחם ארז למאפיית אשל לחמים תמורת 4.25 מיליון שקל.

השותפים באשל לחמים, אבי שקלו, שאולי לויתם וברי נחמיאס, מתכוונים להפוך את מאפיית לחם ארז לכשרה. עד כה פעלה המאפייה בשבת ובחגים, ובין היתר אפתה לחם בפסח. הדבר צפוי להקשות על ששת סניפי לחם ארז הפועלים בשבתות, וזכייניהם ייאלצו למצוא פתרון לסגירת המאפייה בשבת.

"החלטנו להפוך את המקום לכשר על מנת להרוויח את הקהל שומר המסורת", מסר שקלו ל"כלכליסט". הוא הוסיף כי שתי המאפיות, הפועלות בסמיכות בנתניה, יעברו לפעול תחת מטה הנהלה יחיד, אם כי שני המפעלים ימשיכו לפעול בנפרד. לדבריו, חמישה עובדי מטה של מאפיית לחם ארז, שהשתכרו כ־20 אלף שקל בחודש, פוטרו, ומעתה תנוהל המאפייה על ידי שקלו ושותפיו.

"המפעל מפסיד כיום, ואנחנו שואפים להפוך אותו ל רווחי", אמר שקלו. "במצטבר, ההפסדים מגיעים למיליוני שקלים. בשלב ראשון נשקיע 400 אלף שקל בשיפוץ בסיסי, ואם נראה שיש צורך להחליף מכונות אפייה ההשקעה עשויה להגיע אף ל־2 מיליון שקל, וזאת בנוסף לכסף שהשקענו ברכישת המפעל".