אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

cafecafe_4(1)

קפה קפה בטכניון: תפריט כמו קופיקס

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

הרשת שהבעלים שלה אמר שלא יוריד את מחירי הקפה, הוזילה את הקפה ויצרה תפריט מיוחד וקבוע ב-5 שקלים לסטודנטים בטכניון. התפריט מעוצב כמו זה של קופיקס עם לוגו של קפה קפה. אגודת הסטודנטים: "זה מחיר מיוחד לחברי האגודה" קפה קפה: "מדובר במבצע של ה זכיין ללא תיאום עם הרשת. הדבר ייבדק ויטופל"

עוד רשת מורידה מחירים בעקבות קופיקס? כמעט. סניף קפה קפה בטכניון החל לשווק תפריט מיוחד של פריטים ב-5 שקלים, כולל קפה הפוך. אמנם מדובר בסניף יחיד, אך הבעלים של הרשת רונן נמני אמר לאחרונה כי הוא לא מתכנן להוריד מחירים, אפילו לא אגורה, בעקבות השקת רשת קופיקס.

התפריט מיועד לכל הסטודנטים, אך באגודת הסטודנטים מדגישים שזה תפריט עם מחירים מיוחדים לחברים באוגדה, משום שנראה שהיוזמה המבורכת של הזכיין, היא הפתעה גמורה לקפה קפה, שמתנגדת למהלך.

אגודת הסטודנטים: "זו תגובה לקופיקס"

"ממחר – זה מה שהולך להיות בטכניון בסניף קפה קפה", אמר ל-ynet יו"ר אגודת הסטודנטים בטכניון דני מגנר, "זה מהלך תגובה לכניסה של רשת קופיקס לשוק, של הסניף ושל אגודת הסטודנטים, מהלך שהוביל סגן יו"ר האגודה בני חקק. אנחנו שמחים לשתף פעולה עם הורדת מחירים כזאת שתאפשר לסטודנטים לאכול בזול".

עד כה, כוס קפה בסניף בטכניון, עלתה מחיר מסובסד של 8 שקלים וקפה ומאפה נמכרו במוסד האקדמי ב-15 שקלים. בסניף קפה קפה גם הוזילו ל-5 שקלים כריכים שעלו 9-7 שקלים. עוד נמכרים ב-5 שקלים: פוקאצ'ות ומאפים, שתייה קלה ותה. במסגרת התפריט המיוחד, מוכרים גם שתי ארוחות ב-20 שקל (פסטה סלט ושתייה, או פיש אנד צ'יפס). מי שירצה לקנות שם ב-5 שקלים – לא יצטרך להציג תעודת סטודנט.

"בסניף היו מחירים סטודנטיאלים ממילא ועכשיו הם ירדו עוד יותר", מסביר מגנר. "בנוסף, אפשר לקנות בסניף את המנות של התפריט הרגיל ברשת, במחירים רגילים. יש לנו קשר מאוד מיוחד עם הזכיין, הסניף נמצא בתוך בניין האגודה, אז כך נולד התפריט הזה".

קפה קפה: "זה מבצע ללא תיאום עם הרשת"

לצד קפה קפה ומכונות קפה ברחבי הקמפוס, פועלים בטכניון גם סניפים של מנדרין (שיצאה במבצעי 5 שקלים בקמפוס) וקפה גרג. "אנחנו מצפים שגם יתר הרשתות ילכו בדרך הזאת", מצהיר מגנר. "אנחנו גאים לפרוץ דרך ליתר המוסדות בארץ. בטכניון אנחנו משתדלים להוביל בהכל, לא רק בלימודים, אלא גם בשירות לסטודנטים".

בעקבות קופיקס, הורידה היום רשת ארומה ישראל את מחירי הקפה לקחת שלה ב-3-1 שקלים ל-8 שקלים לכוס קפוצ'ינו רגיל ו-12 שקל לקפוצ'ינו גדול. בעקבותיה הורידה את המחירים גם רשת ארומה ת"א.

מקפה קפה נמסר בתגובה: "הזכיין מפעיל סניף של 'קפה קפה' בתוך הטכניון כשירות לסטודנטים. זהו סניף סטודנטיאלי שמחיריו מסובסדים ומפוקחים. מחירי מוצרי השתייה, כריכונים ועוד בסניף הטכניון עומדים סביב 7 שקלים בכל ימות השנה.

"המדובר במבצע שיצא על-ידי הזכיין, על דעתו וללא תיאום עם הרשת, ממילא ללא קבלת אישורה. הדבר ייבדק ויטופל כפי נוהלי הרשת"