אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

castro1

קסטרו שוקלת להפסיק את הפעילות ברוסיה

2010
קטגוריה: חדשות ישנות
לדברי המשנה למנכ"ל קסטרו רון מי־טל, ה זכיין מפגר בתשלום חוב של 420 אלף דולר וזה כחודש לא נשלחת סחורה לרוסיה. הרשת פועלת למציאת זכיין חדש במדינה.

 

 

קסטרו שוקלת להפסיק את פעילותה ברוסיה כבר בחודשים הקרובים, בעקבות חוב של 420 אלף דולר מצד הזכיין המקומי של הרשת. בחודש שעבר הפסיקה הרשת לחלוטין את משלוחי הבגדים לרוסיה. המשנה למנכ"ל קסטרו רון מי־טל ויינפלד אישרה את הדברים ומסרה כי "אם הזכיין לא יעמוד ב תשלומים, נפסיק לחלוטין את ההתקשרות איתו ונסגור את פעילות החנויות שלנו שם. עם זאת, אנחנו כן מאמינים בפוטנציאל המסחרי של רוסיה, ולכן נפעל כדי למצוא זכיין חדש שיידע להפעיל את החנויות כמו שצריך".

לקסטרו יש שלוש חנויות ברוסיה בערים מוסקבה, וולגוגרד ויקטרינבורג. על אף החובות, הזכיין הרוסי מבקש להרחיב את פעילות הרשת ברוסיה ולפתוח

שתי חנויות נוספות של הרשת במוסקבה ובסנט פטרסבורג. בקסטרו, מטעמים מובנים, חוששים להרחיב את הפעילות באמצעות זכיין זה.

קסטרו פועלת ברוסיה מאז סוף 2004. הזכיין הראשון פעל עם רשת האופנה במשך חמש שנים, והחברה הפסיקה את ההתקשרות עמו לאחר שנקלע לקשיים כלכליים ופיגר בתשלומים. הזכיין החדש עובד עם הרשת זה כשנה, אך כאמור גם הוא מראה קשיים בניהול החנויות, ולא ידוע עד מתי תימשך ההתקשרות בין הצדדים.

קסטרו נכשלה גם בפעילותה בגרמניה, שם החזיקה שמונה חנויות והפסידה עד כה סכום המוערך ב־30 מיליון שקל. חלק מההפסד קוזז על ידי סכום חד־פעמי של 22 מיליון שקל ששילם השותף הגרמני לשעבר של קסטרו. בעקבות ההפסדים, קסטרו פיטרה כמעט את כל המטה הניהולי שלה בגרמניה, ובמקומו שלחה שני עובדים ישראלים כדי לפקח על הפעילות השוטפת. במהלך הרבעון האחרון סגרה קסטרו חנות אחת בגרמניה, ובימים אלה בעלי החברה גבי רוטר שוקל את המשך הפעילות במדינה.