אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

castro1 (5)

קסטרו: ירידה של 80% ברווח הנקי עקב סגירת פעילות מפסידה

2011
קטגוריה: חדשות ישנות
הכנסות החברה ירדו ב-3.18%. גבריאל רוטר: "קסטרו הצליחה לשמור על מחזור המכירות, תוך פגיעה מינמלית בגין עיתוי חג הפסח".

ירידה של 80% ב רווח הנקי לבעלי מניות של רשת האופנה קסטרו ל- 1.94 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה לעומת 7.5 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, הרשת מדווח על קיטון בהכנסות ל-149.1 מיליון שקל לעומת 154 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, מדובר בירידה של 3.18% בהכנסות.

הקיטון הכנסות נובע מקיזוז ההשפעה החיובית של חנויות לצורך שיפוץ במהלך הרבעון הראשון לשנת 2011 וכן על ידי עיתוי חג הפסח. "בנטרול השפעת עיתוי חג הפסח, הכנסות החברה ברבעון שהסתיים ביום 31 במרץ 2011 גדלו ביחס לתקופה המקבילה אשתקד", נכתב בהודעה שפירסמה החברה.

"קסטרו הצליחה לשמור על מחזור המכירות, תוך פגיעה מינמלית בגין עיתוי חג הפסח", אמר גבי רוטר, מנכ"ל משותף של קסטרו. רוטר הוסיף כי בהמשך להודעות קודמות, מכרה קסטרו את הפעילויות המפסידות בגרמניה ובשוויץ, אשר לא ישפיעו עוד על תוצאותיה של החברה.

הרווח הגולמי של הרבעון המדובר עמד על כ-84.7 מיליון שקל לעומת 92 מיליון שקל בתקופה המקבילה. "ירידה זו נובעת בעיקרה מהיעדרו של מזג אוויר חורפי בחורף האחרון, אשר חייב את החברה להגדיל את שיעור ההנחה הממוצעת. כמו כן, חל גידול ברבעון בה פחתת מלאים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד", נכתב בהודעה שפירסמה החברה.

עם זאת, קסטרו מציגה תזרים מזומנים חזק מהפעילות השוטפת בסך של 27.4 מיליון בהשוואה ל-1.3 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד.