אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

coffee_beannew(1) (1)

קופי בין: "אם לא נגיע להסכמות עם קפה קפה, לא נישאר בישראל"

2010
קטגוריה: חדשות ישנות
נציג רשת הקפה העולמית טוען כי על אף הפרסומים על כך שהמשא ומתן מול רשת בתי הקפה של רונן נמני נמצא בשלבים מתקדמים – בין הצדדים יש מחלוקות רבות שעשויות לפגוע בעסקה.

 

 

"בינתיים המשא ומתן מסובך יותר ממה שחשבנו. אם לא נגיע להסכמות, המותג קופי בין לא יישאר בישראל" – כך אמר ל-TheMarker עו"ד איל פלום, המייצג את רשת קופי בין העולמית.

קופי בין העולמית מנהלת משא ומתן למכירת ה זיכיון שלה בישראל לרשת קפה קפה של רונן נמני. על אף הפרסומים כי המשא ומתן נמצא בשלבים מתקדמים, פלום מבהיר כי הצדדים לא הגיעו להסכמות בנוגע לנושאים רבים, ובהם המחיר, אופן ניהול הרשת והסכום שתשקיע בה קפה קפה. בנוסף, נמני מעוניין להרחיב את תפריט הרשת ולשנות את עיצוב הסניפים, ואינו מוכן להתחייב למספר סניפים שיפתח מדי שנה.

אם המשא ומתן לא יבשיל לכדי עסקה, מבהיר פלום, קופי בין תצא מישראל והמותג יימחק. "יש לא מעט נושאים ושאלות שחייבים לקבל מענה כדי לסגור את העסקה. אם לא נגיע להבנות, נפעל לכך שלא תהיה קופי בין בישראל. זאת מכיוון שכרגע אין מגע רציני עם מישהו אחר. קיבלנו הצעות מגורמים נוספים, אך זה לא התקדם", הוסיף.

הפגישה האחרונה בין נמני לעורכי הדין של קופי בין העולמית התקיימה ביום שני האחרון וכעת הרשת העולמית צריכה להחליט אם היא מוכנה להיעתר לבקשותיה של קפה קפה.

במקביל, ה זכיין הישראלי הנוכחי של הרשת, סיטי פוד, ממשיך לטעון כי קופי בין העולמית לא יכולה להעביר את הזיכיון. מהנהלת החברה נמסר כי "כל גורם שינסה לתקשר ישירות עם הזכיינים או עם הרשת העולמית, חושף עצמו לתביעה של הפרת חוזה ויישא בנזקים שייגרמו".

"המיקומים והסכמי השכירות, רובם ככולם, אינם שייכים לרשת העולמית או לזכיינים, אלא לסיטי פוד, ולכן כל פתרון חייב להיות מקובל על שלושת הצדדים – קופי בין העולמית, הזכיינים וסיטי פוד", הוסיפו.

עו"ד פלום מסר בתגובה לטענותיה של סיטי פוד כי "הזיכיון של סיטי פוד בוטל ולכן אין מחויבות כלפיה, והיא אף לא הגיבה למכתב הביטול שלנו. סיטי פוד כבר לא רלוונטית בעינינו ואנחנו רק מנסים לתקן את הנזק שהיא חוללה".

כזכור, קופי בין העולמית הודיעה לחברת סיטי פוד כי עליה לסגור את סניפי הרשת בישראל לאחר שביצעה את מה שברשת העולמית כינו שורה של הפרות קיצוניות של ההסכם עמה. כמו כן טענה קופי בין העולמית כי סיטי פוד לא שילמה את דמי הזיכיון שלה זה כמה חודשים – סכום המגיע למאות אלפי דולרים.