אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

home_center

צרות נוספות לפישמן: רשת הום סנטר תפטר עשרות עובדי מכירות בסניפים שלה

2014
קטגוריה: חדשות ישנות
לאחר שפעמיים השנה דחתה תשלומים לספקים, החלה הרשת לזמן עובדים לשימועים לפני פיטורים. הום סנטר: "זה מהלך נקודתי בסניפים מסוימים". בעל החברה אליעזר פישמן הזרים בשנתיים האחרונות כ־100 מיליון שקל לתשלום האג"ח

 
רשת החנויות לצורכי בית הום סנטר החלה לפטר עשרות עובדים במסגרת מהלך לקיצוץ כוח האדם שלה. נודע שהחברה התחילה לערוך שימועים לפני פיטורים, וחלק מהעובדים אמורים לסיים את עבודתם בתוך ימים. הום סנטר מתמודדת עם ירידה במכירות, ולפני שלושה חודשים דחתה תשלומים לספקים בפעם השנייה השנה.

לפי הערכת עובדים ברשת, כמה עשרות מהם – בעיקר באזור הצפון ועובדים בודדים בדרום הארץ – קיבלו בשבוע האחרון מכתב שכותרתו "זימון לשימוע בדבר כוונה לסיים את עבודתך בחברה". בכתב יד צוין כי סיבת הפיטורים היא "קיצוצי כוח אדם".

לדברי עובד ברשת, בשבוע שעבר כינסה הנהלת הום סנטר את כל מנהלי הסניפים במטה החברה ועדכנה אותם במהלך. "כשהמנהלים חזרו לסניפים, הם כינסו את העובדים בחדר האוכל והודיעו להם שיהיה קיצוץ". לדבריו, הזימונים לשימועים החלו בשבוע שעבר. חלק מהמפוטרים כבר עזבו ואחרים זומנו לשימועים.

הרשת, שבבעלות אליעזר פישמן ומחזיקה ב־48 סניפים, מתמודדת זמן רב עם קשיים עסקיים. כחברה פרטית היא אינה מפרסמת דו"חות, אולם בדיווח לנושים נמסר שב־2013 הפסידה כ־25 מיליון שקל למרות הכנסות של 750 מיליון שקל.

מהום סנטר נמסר: "המידע (על הפיטורים) מתייחס אך ורק לפעילות נקודתית בסניפים מסוימים ברשת, שכבכל שנה נערכים במצבת עובדים התואמת את ההכנסות וה עונתיות של הסניף. בחודשים האחרונים קלטנו עשרות עובדים חדשים בסניפי צמח, בת ים ונס ציונה".

השנה נרשמו כמה צעדים מצד הרשת בניסיון להתמודד עם הירידה בהכנסות. לפני כחודשיים נחשף מכתב ששלח מנכ"ל הרשת אלי גידור לספקים, שבו הודיע כי בשל מבצע צוק איתן והקיפאון בענף הנדל"ן תאריך הרשת בחודש את תנאי האשראי עם הספקים. לטענתו, ההאטה הובילה להצטברות מלאי, שלא נמכר גם עם ההתעוררות לקראת החגים.

ירידה בהכנסות

זו היתה הפעם השנייה בתוך חודשיים שבה גידור דחה תשלומים לספקים. באוגוסט נחשף שהום סנטר הודיעה לספקיה על קיזוז של 3% מהסכום שהיתה אמורה לשלם להם ביולי ועל דחייה של 21 ימים בתשלום עבור אוגוסט. ביוני נחשף כי פישמן נאלץ להזרים לקופת הרשת 50–60 מיליון שקל, כדי שתעמוד בתשלום של 65 מיליון שקל למחזיקי אג"ח פרטית. הסדרה הונפקה ביולי 2007 לגופים המוסדיים ומעבירה את התשלומים בכל חודש יוני עד 2016. שנה קודם לכן נקלע פישמן למצב דומה והזרים 50 מיליון שקל לחברה כדי לשלם למחזיקי האג"ח. בימים האחרונים הודיעה חברת מירלנד שבבעלותו שתפנה להסדר חוב בעקבות השפעת קריסת הרובל הרוסי.

 

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן