אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

sbarro1 (1)

צרות בסבארו העולמית

2011
קטגוריה: חדשות ישנות
לפי "הוול סטריט ג'ורנל", רשת המזון המהיר האיטלקי הגיעה לחדלות פירעון על חובותיה.

 

 

רשת המזון האיטלקי המהיר סבארו שכרה עורכי דין המתמחים בפשיטות רגל וארגון מחדש, לאחר שהגיעה לחדלות פירעון על החוב שלה, כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל".

על פי הפרסום, הרשת, שהיא נוף קבוע באתרי הסעדה בקניונים ברחבי העולם, שכרה את שירותי משרד המשפטים קירקלנד אנד אליס לייעוץ בנוגע לארגון

מחדש של המאזן. כמו כן, היא שכרה את בנק ההשקעות רוטשילד לייעוץ בנושא. במקביל מנהלת סבארו משא ומתן עם הנושים בנוגע לדרכים לפריסה מחודשת של החובות. בין השאר, הרשת בודקת את האפשרות לבקש מהנושים להמיר כמות נכבדת של החוב למניות.

הרשת, שנמצאת בבעלות חברת ההון הפרטית מידאושן פרטנרס וכוללת קרוב לאלף סניפים ב־30 מדינות, הודיעה למלווים בשבוע שעבר כי לא תצליח לשלם את חובותיה תחת הסכם האשראי הנוכחי.

בישראל, מנסה הרשת להשתקם ולשרוד. לפני כחודשיים הודיע המפרק הזמני של טקדן, בעלת הזכיון של סבארו, כי הוא הגיע להסדר עם שבעה מזכייני הרשת. הזכיינים הסכימו לשתף פעולה עם המפרק ולשלם תמלוגים לאחר שהובטח להם שהכספים ששולמו על ידם יופנו לשיקום הרשת.

סבארו נקלעה לקשיים בארץ בעקבות קשייו הכספיים של דני ורנר, הבעלים של חברת טקדן. טקדן הפסיקה לשלם תמלוגים לסבארו העולמית והעימות בין הצדדים הגיע לבית משפט. לפני מספר חודשים הגישה טמפו בקשה לפירוק זכיינית סבארו בטענה כי היא חייבת לה 735 אלף שקל.