אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

office_depot_1(2)

פחות משנתיים אחרי שקנה: רמי שביט מנהל מו"מ למכירת אופיס דיפו

2012
קטגוריה: חדשות ישנות
המשביר לצרכן, חברת האחזקות שבשליטת רמי שביט, במו"מ מול גורמים שונים, לרבות מול צחי פישביין, מנכ"ל הרשת. במקביל, בוחנת המשביר הכנסת שותף שיזרים הון לרשת

 

 

פחות משנתיים אחרי שרכש את אופיס דיפו – רמי שביט מחפש את הדרך החוצה מאחזקתו ברשת הציוד משרדי והאלקטרוניקה.

המשביר לצרכן, חברת האחזקות שבשליטת שביט, דיווחה היום (ה') כי היא בוחנת את מכירת הרשת ומנהלת מו"מ בנושא מול גורמים שונים, לרבות מול צחי פישביין, מנכ"ל הרשת. במקביל, בוחנת המשביר הכנסת שותף שיזרים הון לרשת.

כפי שנחשף, הרשת מציעה למכירה לגורמים שונים 12 סניפים מתוך 52 הסניפים שהיא מפעילה כיום – מהלך שיביא לצמצום חד של כ-15% בשטחי המכירה של החברה. מכירת הסניפים היא חלק מתוכנית ההבראה שמוביל פישביין, שהחליף את ניסים ממו שפוטר לאחר שהתגלו בחברה "טעויות חשבונאיות", כהגדרתה. טעויות אלה גרמו לרישום הפסד של 37 מיליון שקל ב־2011 ולתיקון התוצאות של קבוצת המשביר לצרכן כולה. הטעויות נגעו למספר רחב של נושאים – החל בהפרשות שגויות למלאי; עבור לחיובים לספקים שנרשמו ככספים שצריכים להתקבל אף שגבייתם היתה מוטלת בספק; וכלה בטעויות ברישום האופציות בהסכמי השכירות בסניפים.

פישביין נכנס לתפקידו בפברואר האחרון, והצהיר כי ייצב את אופיס דיפו ברבעון השלישי. עד סוף אוגוסט תדווח החברה על תוצאות הרבעון השני של 2012 (במסגרת דו"חות קבוצת המשביר), אך אם לשפוט על פי תוצאות הרבעון הראשון, לפישביין ישנה עבודה רבה. ברבעון הראשון דיווחה אופיס דיפו על ירידה של 5.4% במכירות לעומת התקופה המקבילה ל־140 מיליון שקל; ועל הפסד תפעולי של 5.4 מיליון שקל, בדומה להפסד בתקופה המקבילה.

פישביין הגיע לאופיס דיפו עם רקורד מרשים: הוא נמנה עם קבוצת היזמים שהביאה את הרשת האמריקאית לישראל, והוא אף ניהל אותה מאז הקמתה ב־1994 ועד אמצע 2007. פישביין גם היה שותף באופיס דיפו עד 2006, אז נמכרה לרשת העולמית לפי שווי המוערך ב־60 מיליון דולר. באוקטובר 2010 רכש שביט את הרשת המקומית מידי הרשת העולמית לפי

שווי חברה של 47 מיליון דולר. כעת לא ידוע לפי איזה שווי מנהלת המשביר את המגעים למכירת אופיס דיפו או הכנסת שותף.

בקרוב מאוד תעמוד המשביר מול אתגרים משמעותיים בחזית אחרת – החברה נערכת במלוא המרץ לפתיחת רשת המזון שלה קוסט 365. המשביר מתכנת להשיק 3 סניפים ראשונים של הרשת בדצמבר או ינואר – בפתח תקווה, כפר סבא ועפולה. אם אכן רשת המזון החדשה תחתוך מחירים כדי למשוך לקוחות, היא צפויה להיתקל בתחרות קשה מרשתות המזון הקיימות.

מעוניין/ת ברכישת זיכיון? לחץ/י כאן