אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

sbarro1

סבארו מחפשת זכיינים חדשים בישראל

2010
קטגוריה: חדשות ישנות
הרשת העולמית מקדמת את הליכי ביטול הרישיון של טקדן המתפרקת, "כדי להציל את המותג". לטענתה, טקדן דורשת מזכייני המשנה לפנות את הסניפים, בטענה שהיא זו ששכרה את השטחים.

 

סבארו העולמית שוברת את הכלים מול חברת טקדן שבשליטת דני ורנר, מי שהיתה הזכיינית של המותג בישראל ונכנסה להליכי פירוק: הרשת העולמית פנתה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב כדי לקבל היתר להמשיך את הליכי ביטול רישום הרישיון לסימן המסחר – זאת במטרה "להציל את המותג", כהגדרתה.

הכוונה הרשמית של הרשת היא לא לצאת מישראל, אלא לחפש זכיינים אחרים שימצבו את מצב הרשת. כיום מופעלת הרשת על ידי 17 זכייני משנה, שחלקם מעוניינים להחליף את טקדן כזכיינית.

"הרשת העולמית מעוניינת לשקם את המותג סבארו בישראל על ידי זכיינים חדשים", כותב עו"ד יותם וירז'נסקי־אורלנד המייצג את הרשת העולמית. הרשת טוענת, כי טקדן דורשת מזכייני המשנה להוריד את השלטים מהסניפים ולפנות את השטח, בטענה שטקדן היא זו ששכרה אותו.

"עמדתה של סבארו העולמית ברורה: טקדן הפרה הפרות חוזרות ונשנות את הסכמיה עם סבארו, לרבות הסכמי הפשרה על הפרות קודמות", כתבה הרשת העולמית בבקשתה מבית המשפט. "לכן, הודיעה סבארו לטקדן כי הסכם ה זכיינות בטל ומבוטל והיא איננה עוד זכיינית של סבארו, וזאת הרבה לפני שהחלו הליכי הפירוק של טקדן".

רק לפני שלושה חודשים היחסים בין הרשת העולמית לזכיינית נראו אחרת, זאת לאחר עליות ומורדות. באפריל האחרון הגישה סבארו העולמית תביעה נגד טקדן בבית המשפט במדינת ניו יורק, ובמקביל פנתה בישראל לרשם הפטנטים כדי לבטל את ההרשאה שניתנה לטקדן לעשות שימוש בסימני המסחר של סבארו.

טקדן נכנסה להליכי פירוק באמצע אוגוסט, לאחר שלא עמדה בהסכם פריסת החוב מול חברת טמפו, ונשארה עם חוב בגובה 735 אלף שקל.

בספטמבר הודיעה הרשת העולמית כי היא מעכבת את ההליכים המשפטיים ובוחנת אפשרות לשקם את היחסים. ההודעה הגיעה לאחר מאמציו של מפרק טקדן, עו"ד רמי קוגן, שקיים סדרת פגישות עם היועץ המשפטי של סבארו העולמית, סטיוארט סטיינברג. עכשיו נראה כי שלב שיקום היחסים הסתיים, והרשת פותחת פתח לזכיינים חדשים.

2010 היתה שנת המפנה לרעה בעסקי המזון המהיר של דני ורנר. בראשית השנה הוא הסתכסך עם שותפו דני הרשקוביץ, בהמשך הגישה סבארו העולמית את התביעה נגד טקדן בניו יורק, וביולי רשת קופי בין העולמית הודיעה לזכיינית סיטיפוד (שבבעלות ורנר) שעליה לסגור את כל סניפיה בישראל בשל הפרה של ההסכמים שנחתמו בין השתיים. החברות הקשורות לוורנר נכנסו להליכי פירוק בזו אחר זו: טקדן באוגוסט, סיטיפוד באוקטובר, ובנובמבר הוגשה בקשת פירוק נגד חברת ו.י.גרין פוד קאונטר שהפעילה את ג'וסלנד, גם היא בבעלות ורנר.

ממפרק טקדן נמסר: "הזכיינים לא שילמו את דמי ה זיכיון, ולפיכך לא הועברו דמי זיכיון לסבארו העולמית".

עו"ד רפאל יולזרי ממשרד גדעון פישר, המייצג כמה מזכייני הרשת, מסר בתגובה: "הכתובת היתה על הקיר מאז כניסתה של טקדן להליך הפירוק. נראה שאין מנוס מכך שבית המשפט יאמר את דברו. הזכיינים שהם לב לבה של הרשת בישראל יעמדו על זכויותיהם, כדי שהמותג סבארו ישרוד את הסערה".