אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

nike_logo

נייקי העולמית פותחת אאוטלט בביג קריות שיופעל ללא זכיין

2014
קטגוריה: חדשות ישנות

נייקי העולמית פותחת אאוטלט בביג קריות שיופעל ללא זכיין
החברה ממשיכה בכך את האסטרטגיה של פתיחת חנויות בהפעלה ישירה. מדובר באאוטלט הראשון שנייקי פותחת באזור הצפון.

נייקי העולמית ממשיכה להטמיע את האסטרטגיה של התרחבות הרשת ללא זכיינים. החברה הבינלאומית פותחת חנות אאוטלט נוספת בישראל שתופעל בהפעלה ישירה ולא ב זכיינות.
ל"כלכליסט" נודע כי החברה פותחת חנות אאוטלט נוספת במרכז ביג קריות, על שטח של 1000 מ"ר, ובהשקעה כספית של 6 מיליון שקל. מדובר בחנות האאוטלט הראשונה שפותחת נייקי למותג באזור הצפון, והיא תושק בספטמבר. עוד נודע, כי החברה בחנה אופציות נוספות לפתיחת החנות באזור הצפון, בין היתר בחוצות המפרץ ובחיפה ובחרה לבסוף בביג קריות בשל מיקומו האסטרטגי בצפון וסמיכותו של המתחם לסניף איקאה החדש בקריית אתא.
כפי שנחשף ב"כלכליסט" במאי האחרון, נייקי העולמית חתמה על חוזה לפתיחת חנות אאוטלט גם בקניון הדר בירושלים, שעבר שדרוג והשקתו מחדש נערכה רשמית ביום שני האחרון. החנויות בירושלים ובביג קריות ייפתחו שתיהן במקביל, בחודש ספטמבר. החנות בקניון הדר תשתרע אף היא על שטח של 1000 מ"ר.
נייקי העולמית פותחת בישראל חנויות אאוטלט בהפעלה ישירה וללא זכיינים, כאסטרטגיה עולמית. חנות האאוטלט הראשונה שנפתחה באמצעות החברה הייתה בבילו סנטר, ולאחריה נפתחה חנות נוספת בביג אילת. החנויות נפתחות על שטחי ענק של 1000 מ"ר. בישראל פועלות כיום 25 חנויות של המותג נייקי. 23 חנויות בזכיינות, כאשר שתיים מהן הן חנויות אאוטלט ותיקות שמופעלות על ידי הזכיינית חברת "אאוטלטים ישראל"שבבעלות רוני ורטהיימר, דובי שניידמן, ושותף נוסף. נציגות נייקי בישראל, שמעניקה את הזכיונות לפתיחת חנויות, ניהלה מו"מ בעבר להעברת החנויות שבבעלות שניידמן וורטהיימר לחברה העולמית, אך המו"מ לא צלח.
לדברי חי גאליס, בביג שמו למטרה להכניס למרכזסי הקניות רשתות ומותגים בינלאומיים, שמהווים חנויות עוגן במרכזי הקניות.