אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

ניופאן תרכוש שליש מ'החשמל הסיטונאי'

2010
קטגוריה: חדשות ישנות

העסקה תתבצע לפי שווי של 60 מיליון שקל.

קבוצת ניופאן של צביקה גיור תרכוש שליש מ'החשמל הסיטונאי', רשת החשמל של אבי סופר ואייל בן אליעזר. העסקה תתבצע לפי שווי של 60 מיליון שקל.

אבי סופר מפעיל שתי רשתות – החשמל הסיטונאי עם 12 סניפים ומחזור מכירות של 100 מיליון שקל ו'אבי סופר', עם 29 סניפים ומחזור מכירות של 400 מיליון שקל. אייל בן אליעזר הוא לשעבר מנכ"ל ניופאן לייף.

לפני כחצי שנה נכנסה קבוצת ניופאן לראשונה לתחום הקמעונות, כשרכשה 26% מהרשתות 'ביג בוקס' ו'בסט ביי' מקבוצת פישמן, לפי שווי של 80 מיליון שקל. במסגרת ההסכם תוכל ניופאן להגדיל את האחזקה ל-50% בעוד שלוש שנים.

הרכישה נובעת מהרצון של ניופאן "לקנות מדפים" למוצרים שלה בחנויות החשמל. כלומר, ליצור מצב בו רשתות החשמל והאלקטרוניקה מחזיקות את מוצריה בחנויות, ומקדמות אותם בתצוגה מועדפת ובשיווק אגרסיבי.

אלקטרה, למשל, מחזיקה ברשתות מחסני חשמל ושקם אלקטריק. ברימאג דיגיטל אייג', יבואנית מוצרי LG וקנווד, מחזיקה ברשת טרקלין חשמל ועוד.

ה רווחים בתחום מוצרי החשמל נשחקו בשנים האחרונות בגלל ריבוי תחרות ומבצעים אטרקטיביים של הרשתות. עם זאת, המחזורים הגדולים של הרשתות מפצים אותן על כך.

בשיחה עם TheMarker אישר אבי סופר את המגעים ואמר כי הם העסקה קרובה להיחתם: "זה סיפור שיגמר, בעזרת השם. גם את מש פחת סופר וגם את אייל לימדו הישגיות, נחישות, המון רצון ועבודה קשה של שבעה ימים בשבוע. בעזרת ניופאן נדחוף את העסק קדימה, נפתח יותר חנויות, נהיה עוד יותר אגרסיביים במחירים ונהפוך למותג של ממש ונגיע למקומות הראשונים בין רשתות החשמל". לדבריו, הכוונה היא לפתוח בשנה הבאה שמונה או תשעה סניפים נוספים.

רשת החשמל הסיטונאי היא רשת צעירה יחסית, הידועה במבצעים ובמהלכי שיווק יצירתיים וככזו נותנת מלחמה לרשתות האחרות במקומות בהם יש ריכוזים של מספר רשתות חשמל. בין היתר, מכרה הרשת מכשירי די.וי.די בעשרה שקלים בפסח האחרון, כדי למשוך את תושבי אשקלון והסביבה לסניף בקסטינה הבטיחה החזר הוצאות דלק בגובה 50 שקל.

בשיחה עם בן אליעזר, שהתקיימה לפני כשלושה חודשים, הוא אמר: "אם לקוח מגיע אלינו לחנות הוא לא ייצא בלי כלום. נעצור אותו בדלת, נדבר אתו, נשאל אותו מה קרה. התחרות עם הרשתות הוותיקות גדולה, אבל אצלי תמיד יהיו יותר אנשים. אנחנו שחקנים של מחיר. אנשים יודעים שאם הם קונים LCD של סמסונג זה אותו דבר בכל מקום".

בן אליעזר התייחס גם לשחיקת הרווחיות בתחום ומסר כי "השנה האחרונה לא היתה טובה בתחום מוצרי החשמל, אבל בגלל הרוח הלוחמנית שלנו אנחנו במצב טוב. יש המון תחרות ומבצעים, ואני רואה השנה שחיקה של 12% במחירים לעומת השנה שעברה..יש שתי שיטות דיג: עם חכה או עם רשת. אני דג עם רשת – כלומר, בכמויות גדולות. אז מרוויחים מעט מכל לקוח, אבל יש הרבה לקוחות".