אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

newpan1

ניופאן רוכשת עוד 24% מביג בוקס ובסט ביי

2011
קטגוריה: חדשות ישנות
לאחר הרכישה ניופאן תחזיק במחצית משתי הרשתות, לצד קבוצת פישמן (50%). יבואנית מוצרי החשמל, שפועלת לחיזוק מעמדה בשוק הקמעונאי מול המתחרות אלקטרה, ברימאג ומיני ליין, גם רכשה לפני כחצי שנה שליש מרשת חשמל סיטונאי של אבי סופר.

 

 

בלעדי ל"כלכליסט": קדחת הרכישות והמיזוגים בשוק מוצרי החשמל נמשכת. קבוצת ניופאן, שבבעלות צביקה גיור, תחתום בימים הקרובים על עסקה לרכישת 24% נוספים מהרשתות ביג בוקס ובסט ביי מקבוצת פישמן, כך נודע ל"כלכליסט". רכישת המניות מהווה מימוש אופציה שניתנה לגיור בנובמבר 2009, אז רכשה ניופאן 26% משתי הרשתות, לפי שווי של 80 מיליון שקל וקיבלה אופציה להגדיל את אחזקותיה בשלוש שנים שלאחר חתימת העסקה. על פי ההערכות, העסקה הנוכחית נעשתה לפי אותו שווי חברה שבו נרכשו המניות בשלב הראשון של העסקה – 80 מיליון שקל.

ניופאן בחרה לממש את האופציה לאחר שנה, ועם המימוש תחזיק 50% מהרשתות ביג בוקס ובסט ביי. מחזור המכירות של ביג בוקס ובסט ביי עומד על 250 מיליון שקל בשנה. ביג בוקס מונה 14 סניפים ובסט ביי 15 סניפים.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", במסגרת השותפות עם קבוצת פישמן, הסבה ניפואן ארבעה מתוך שישה סניפי ניופאן אאוטלט לסניפי בסט ביי וביג בוקס והשאירה

את חנויות העודפים במתחם אולסייל בהרצליה ובעיר ראשון לציון.

ניופאן היא אחת היבואניות הגדולות בישראל של מותגי חשמל ואלקטרוניקה, ובין היתר מייבאת את המותגים טושיבה, סימנס, אייסר, גרונדיג, האייר ודלונגי. בשנה האחרונה פועלת החברה לחיזוק כוחה בשוק הקמעונאי. מעבר לרכישת רשתות החשמל של אליעזר פישמן, היא נכנסה כשותפה גם ברשת הקמעונאות חשמל סיטונאי של אבי סופר ואייל בן אליעזר, כאשר רכשה לפני כחצי שנה שליש מהרשת, לפי שווי של 60 מיליון שקל.

הצעדים של ניופאן באים על רקע השינויים בשוק מוצרי החשמל בישראל, שמביאים את היבואניות לבצע אחיזה ברשתות קמעונאיות כדי לשווק בהן את המותגים שהן מייבאות ולהתחרות בקלות יותר מול היבואניות האחרות ובשוק תחרותי שה רווחיות בו נשחקת.

המתחרות של ניופאן, אלקטרה ברימאג ומיני ליין, מחזיקות גם הן ברשתות קמעונאיות וחלקן אף פועלות להעמיק את האחיזה שלהן בתחום. אלקטרה מחזיקה ברשתות שקם אלקטריק ומחסני חשמל. בנוסף היא מפעילה שתי חנויות של ביג סנסור. ברימאג מחזיקה ברשת טרקלין חשמל, ומיני ליין מחזיקה ברשת א.ל.מ בניופאן, ובקבוצת פישמן סירבו להגיב לידיעה.