אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

newpanout1

ניופאן מוחקת את רשת חנויות העודפים שלה

2011
קטגוריה: חדשות ישנות
ארבעה מששת סניפי ניופאן אאוטלט הוסבו לחנויות ביג בוקס ובסט ביי – שתי רשתות של פישמן רשתות, שבהן ניופאן שותפה ב־26%.

 

 

ניופאן, יבואנית מוצרי החשמל והאלקטרוניקה שבבעלות צביקה גיור, מסבה את חנויות ניופאן אאוטלט לחנויות של הרשתות ביג בוקס ובסט ביי, שבהם היא שותפה של פישמן רשתות. ל"כלכליסט" נודע ארבעה מתוך ששת סניפי ניופאן אאוטלט הוסבו: חנות ניופאן עודפים בהרצליה פיתוח הפכה לחנות ביג בוקס, והחנויות באשדוד, בחיפה ובבית יהושע הוסבו לחנויות בסט ביי.

ניופאן מפעילה חנות עודפים נוספת בעיר הרצליה, במתחם אולסייל סמוך למחלף הסירה, אשר תישאר לפעול כחנות עודפים. כמוה גם החנות בראשון לציון, שאף היא תמשיך לעבוד במתכונת של ניופאן אאוטלט.

לפני כשנה רכשה ניופאן 26% ממניות הרשתות בסט ביי וביג בוקס, שבבעלות פישמן רשתות. העסקה נעשתה לפי שווי של 80 מיליון שקל, וכללה אופציה שניתנה לניופאן להגדיל את ההחזקות ברשת ל־50% בתוך שלוש שנים.

ניופאן היא אחת היבואניות הגדולות בישראל של מותגי חשמל ואלקטרוניקה, ובין היתר מייבאת את המותגים טושיבה, סימנס, אייסר, גרונדיג, האייר, דלונגי ועוד.

לניופאן היו שישה סניפים. בעבר תכננה החברה להרחיב את הרשת ולפתח קונספט קמעונאי שיתמחה בעודפים ואף ימכור עודפים של חברות אחרות. הקונספט לא הצדיק את עצמו כרשת בפריסה רחבה, ועוד לפני רכישת בסט ביי וביג בוקס חיפשה ניופאן קונה לשני סניפים, בהרצליה ובחיפה, שלא הצדיקו את עצמם מבחינה כלכלית.

פישמן רשתות, מצדה, קיבלה סניפים מוכנים שאינם דורשים השקעה מרובה ומאפשרים לה להרחיב את שתי הרשתות שבבעלותה. כיום מונה רשת בסט ביי 15 סניפים, וביג בוקס מונה 14 סניפים.

מניופאן אישרו את המידע ומסרו בתגובה: "העברת החנויות לבסט ביי ולביג בוקס נעשתה במסגרת הסכם רכישת המניות שנחתם ב־2010. ניופאן אאוטלט ממשיכה לפעול בראשון לציון ובמתחם אולסייל בהרצליה, ומציעה מגוון עודפי יבוא ותצוגות של מבחר מותגי ניופאן".