אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

kika1(1)

מתחרה חדשה לאיקאה: קיקה תשיק חנות ראשונה בספטמבר

2011
קטגוריה: חדשות ישנות
רשת הריהוט הבינלאומית תתחרה באיקאה בעזרת מאות מוכרים, מוצרים של חברות זרות כמו Joop ו-Esprit,ג'ימבורי לילדים ובתי קפה במתחם. רק שליש מהמוצרים יימסרו מיד, ולרובם תידרש המתנה של עד חודשיים.

"העובדה שאנחנו חברה בינלאומית שמגיעה לשוק הישראלי מחייבת אותנו להיות מובילי שוק" – בהצהרה זו יצא צביקה גולדנברג, מנכ"ל קיקה (Kika) ישראל. גולדנברג הכריז על המועד שבו תיפתח החנות הראשונה של רשת הריהוט האוסטרית בישראל: 6 בספטמבר הקרוב, לפני ראש השנה.

החנות מוקמת באזור התעשייה פולג בנתניה והיא תתפרש על 28 אלף מ"ר. השטח המסחרי של החנות יהיה 13 אלף מ"ר, והיא תציע 500 מקומות חניה. חנות איקאה בפולג שנשרפה צפויה להיפתח במחצית הראשונה של 2012.

אחרי שאיקאה כבשה את השוק הישראלי לפני כעשור, כשהביאה לצרכן בישראל ריהוט מעוצב במחירים נוחים, תנסה קיקה לכבוש את לבו באמצעות מגוון רחב וחנויות נוחות יותר לדבריהם: "בין חצי מיליון הפריטים שיימכרו בחנות ניתן יהיה למצוא גם פריטים של חברות בינלאומיות שפריטי הריהוט שלהן לא קיימים היום בישראל, דוגמת Joop ו-Esprit, וגם מוצרים של המותג הפרטי של קיקה. אין עוד חנות שמציגה ב'שואו רום' 70 סלונים, 35 מטבחים, 100 מזרנים ו-17 חדרי ילדים", אמר גולדנברג. עוד הוסיף, ברמז עבה המכוון לאיקאה, "אנחנו לא מאלצים בכוח לעבור את כל החנות. 20 מטר אחרי הכניסה יש יציאה לקופות, וכך גם בהמשך החנות".

לדבריו, "מחירי הרשת בישראל יהיו דומים מאוד לאלה של קיקה בחו"ל, עם תוספת קלה של עלויות שינוע. נתאים את עצמנו גם לסטודנטים, גם למשפחות ממעמד בינוני וגם לעשירון העליון".

בדומה לאיקאה, החנות תציע ג'ימבורי לילדים עם פיקוח של עובדי החנות. בשונה מאיקאה, הידועה במסעדה הזולה הממוקמת בחנות, קיקה תציע שני בתי קפה. "עשינו סקר וראינו שלקוחות מעדיפים בית קפה ולא מעוניינים בארוחה בשרית כבדה. נציע להם סלטים, טוסטים ושטרודל אוסטרי", אמר גולדנברג.

בניגוד לאיקאה, שמבוססת על עיקרון של 'שלם וקח', בקיקה רק 30% מהמוצרים יהיו מוצרי 'שלם וקח'. היתר, 70%, יהיו עם זמן המתנה של 4-8 שבועות.

בעוד שאיקאה מושתת על "שיטת המכירה המכנית", בה הלקוח מקבל את המידע בכדי למצוא באופן עצמאי את המוצרים עם שירות מועט של עובדי החנות, מסר גולדנברג כי החנות של קיקה תהיה "מוטת שירות, ויהיו בה 200 עובדים שייתנו שירות אישי ללקוח. אנחנו לא רוצים שאף אחד יילך לאיבוד.

קיקה העולמית היא אחת מחמש חברות הריהוט הגדולות באירופה, עם 72 חנויות ומחזור מכירות שנתי של 1.2 מיליארד יורו.