אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

avantgarde

מסעדת אוונגרד רוצה להתרחב: תמכור זיכיונות לעשרה סניפים

2010
קטגוריה: חדשות ישנות

דיוויד לוי, בעל המסעדה: "מחזור המסעדה עובר את המיליון שקל בחודש – וגם הסניפים האחרים יעשו מחזור דומה".

 

 

 

בשורה לחובבי הספורט והקולינריה: מסעדת אוונגרד, שבבעלות דיוויד לוי, תקים רשת מסעדות תחת אותו שם, שיפעלו תחת קונצפט דומה למסעדה הקיימת – מסעדות דיינר אמריקאי בשילוב עם ספורט-בר, שיציע שידור רציף של משחקים ותחרויות ספורט.

מסעדת אוונגרד ברמת החי"ל שבתל אביב פועלת זה 11 שנה כדיינר אמריקאי וספורט-בר, ולקוחותיה נהנים משידורי ספורט באמצעות 30 מסכי פלזמה. בין 2002 ל-2006, הפעילה הרשת גם סניף ברחוב אבן גבירול בתל אביב. לדברי לוי, הסניף נמכר ונקרא על ידי הבעלים החדשים בשם אחר, מאחר שלוי התקשה בניהול שני המקומות במקביל.

לכן, לדבריו, הרשת תפעל בצורה של מכירת זיכיונות מלאה למפעילים, כאשר לוי ישמש מפקח ויועץ צמוד בשלבי ההקמה והתפעול של כל מסעדה חדשה שתוקם ברשת. המסעדה הוותיקה ברמת החי"ל תשמש מרכז הדרכה ותפעול של הרשת שעתידה לקום.

ה זיכיון הראשון נמכר למישל וקנין ודני סגל – הראשון מפעיל ב זכיינות סניפים של רשת ספגטים בנתניה ובהרצליה, והשני בעלים של מסעדה בארה"ב – שיקימו סניף ראשון בהרצליה פיתוח. הסניף, שצפוי להיפתח במהלך אוגוסט, יוקם ברחוב אבא אבן, במקום שבו פעלה עד תחילת השבוע מסעדת ספגטים, ויתפרש על שטח של 330 מ"ר. עלות ההשקעה בפתיחתו מוערכת ב-2.2 מיליון שקל.

"המחזור של המסעדה ברמת החי"ל עובר את המיליון שקל בחודש, ולדעתי גם הסניפים האחרים יעשו אותו מחזור לפחות. כדי להוסיף לשם של המותג אוונגרד, החלטנו להפוך את המסעדה לרשת", הסביר לוי.

בשלב הבא, צפויים להיפתח סניפים נוספים של מסעדת הדיינר גם בפתח תקוה, בראשון לציון, בירושלים, באזור חיפה והקריות וכן במרכז תל אביב. בסך הכל מתכננת אוונגרד לפתוח שני סניפים בשנה עד שתגיע לפריסה של עשרה סניפים.