אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

Red_logo

מנכ"ל ארומה ישראל לשעבר מקים רשת בתי קפה ברוסיה

2010
קטגוריה: חדשות ישנות
ל"כלכליסט" נודע כי אבי שחר מקים רשת בשם Red Espresso Bar. שחר פועל בשותפות עם איש עסקים ישראלי ואנשי עסקים יהודים־רוסים

 

 

 

איש העסקים אבי שחר מקים ברוסיה רשת בתי קפה תחת המותג Red Espresso Bar, שכבר נרשם ברוסיה באפריל השנה. ל"כלכליסט" נודע כי שחר פועל בשותפות עם איש עסקים ישראלי ואנשי עסקים יהודים־רוסים מתחום המסעדנות, המלונאות והנדל"ן. שחר הוא זכיין של ארומה ישראל, ששימש בעבר בתפקיד מנכ"ל בפועל של ארומה ישראל, ומחזיק כיום במניות ברשת.

הסניף הראשון של הרשת נפתח לפני שנה, וכיום היא מונה שלושה סניפים. לרשת יש התחייבות של משקיעים לפתיחת עוד 20 סניפים ברחבי מוסקבה בהשקעה

של כמיליון דולר לסניף. בשנת 2011 תפתח הרשת בין חמישה לשמונה סניפים נוספים.

הסניף השני שפתחה הרשת במוסקבה ממוקם בפרויקט 4 Winds שמחצית מהמניות בו מוחזקות בידי Afi Developmentשל לב לבייב. גם הסניף הרביעי יוקם בקניון של לב לבייב – Mall of Russia ב"מוסקו סיטי". שחר אישר את הדברים ל"כלכליסט" ומסר כי "השאיפה היא להיות רשת בתי קפה דומיננטית ברוסיה בלבד". לדבריו, הרשת כיום רווחית. אדריכל הרשת הוא אנריקו סגרה הישראלי, ומיתוג הרשת נעשה בסטודיו אנה גסלב מתל אביב.

מחזור שוק המסעדות הרוסי עומד על כ־10 מיליארד דולר לשנה כאשר בתי קפה מחזיקים רק ב־6% מהשוק. עם זאת, רשתות הקפה הגדולות מרכזות 74% מהמחזור. הרשת המובילה בענף היא סטארבקס האמריקאית שאותה לא מצליחות לעקוף שתי רשתות מקומיות מצליחות – קופי־האוס ושוקולדניצה.