אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

nike_logo

לראשונה בישראל: נייקי העולמית תפתח חנויות אאוטלט בהפעלה ישירה

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

החנות הראשונה תוקם בבילו סנטר שבבעלות חברת מליסרון על שטח של 800 מ"ר, ובמקביל בוחנת החברה לוקיישנים לחנויות נוספות
נייקי העולמית תפתח לראשונה בישראל חנויות בהפעלה ישירה ולא באמצעות זכיין. נודע כי החברה, שלה נציגות בישראל, מתחילה לפתוח חנויות אאוטלט של נייקי שיופעלו ישירות על ידי החברה ללא זכיינים. החנות הראשונה תוקם בבילו סנטר שבבעלות חברת מליסרון על שטח של 800 מ"ר, ובמקביל בוחנת החברה לוקיישנים לחנויות נוספות.

מדובר בשינוי אסטרטגיה בישראל, שכן בניגוד לחנויות אאוטלט של נייקי בעולם, אשר מופעלות ישירות על ידי החברה, בישראל פועלות שתי חנויות אאוטלט בחולון ובזכרון יעקב ב זכיינות של חברת "אאוטלטים ישראל" שבבעלות רוני ורטהיימר, דובי שניידמן ואיש עסקים נוסף.

מלבד חנויות האאוטלט, ורטהיימר ושנדיימן הם זכיינים של ארבע חנויות נייקי בדיזינגוף סנטר, בסטאר סנטר אשדוד, ובקניון איילון תחת חברת ריטיילור בע"מ.

כל חנויות נייקי בישראל פועלות כיום באמצעות מספר זכיינים, בהם חברת ונדום שבבעלות איתן פולק, ג'ואי שוובל הבעלים של קבוצת גוטקס שהוא זכיין של נייקי גם במזרח אירופה, וחברת אופק שבבעלות קובי סקאל.

יצוין כי בין נציגות נייקי בישראל, האחראית לייבוא הסחורה לחנויות בארץ, לבין זכייני חנויות האאוטלטים הנוכחים מתנהל מו"מ בנוגע להפעלת חנויות האאוטלט הקיימות ופתיחת חנויות נוספות. בעבר ניהל ג'ואי שוובל מו"מ מול ורטהיימר ושנדיימן לרכישת הזכיון להפעלת חנויות נייקי שבעלותם, אך המו"מ לא צלח לאחר שהצדדים לא הגיעו להבנות בנוגע לסכום העיסקה.

מתעניין/ת ברכישת זיכיון? לחץ/י כאן