אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

aroma_logo (1)

לישון עם ארומה

2010
קטגוריה: חדשות ישנות

הוועדה המחוזית חיפה אישרה לארומה להקים מלון במושבה הגרמנית.

 

 

 

ועדת המשנה לתכנון ובנייה במחוז חיפה החליטה להפקיד בתנאים את התוכנית לבניית מלון במושבה הגרמנית בעיר. כפי שנחשף ב"כלכליסט" באוקטובר 2009, רשת ארומה חברה ל יזם פרטי המחזיק בניין מיועד לשימור, ומתכננת להקים בו את הפרויקט הנדל"ני הראשון שלה. עוד נחשף ב"כלכליסט" כי השם המתוכנן למלון הוא "מלון שומאכר", על שם המשפחה הטמפלרית שהתגוררה בו. התוכנית החדשה שהוגשה לוועדה המחוזית ביקשה לשנות את ייעוד הקרקע שמשתרעת על 659 מ"ר ממגורים למלונאות, ולקבל הקלות בנייה בשיעור של 230%.

 

התוכנית להקמת מלון הבוטיק היא אחת התוכניות המפורטות שמקודמות במסגרת תוכנית הפיתוח והשימור של המושבה הגרמנית בחיפה. לפני שנתיים אישרה

הוועדה המחוזית חיפה תוכנית בשטח של כ־15.5 דונם באזור שבין רחוב אלנבי לרחוב הגפן, אשר כוללת שמונה מתחמים המרכיבים יחד את המושבה הגרמנית, ממערב לציר המושבה הגרמנית בשדרות בן גוריון.

המבנה הטמפלרי שבו צפוי להיבנות המלון הוא בן שלוש קומות, ועומד כעת בשיממונו. על פי גורמים בוועדה המחוזית, התוכנית תסייע להתחדשות העירונית במתחם כולו, תוך השתלבות במערך תיירותי לאזור. התוכנית החדשה שהופקדה בתנאים משתרעת כעת על שטח של כ־1,250 מ"ר. בנוסף למבנה הקיים יוקם מבנה חדש בן שש קומות, עם קומת מרתף וגג, שיחובר למבנה הישן בחיבור מפרקי. במלון יהיו 45 חדרים. התוכנית מציעה גם הסבת מגרש החניה לגן ציבורי פתוח שישמש את העוברים והשבים.