אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

golf_logo(1)

"לא תמצאו חנות של גולף אנד קו בקניון עזריאלי – זה יקר מדי"

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

אילנה קאופמן, מנכ"לית קבוצת גולף ל"כלכליסט" אחרי פרסום התוצאות לרבעון השלישי של השנה: "אין לי שום דבר נגד הקניונים אבל איפה שאני לא מרוויחה אני קמה והולכת"
"אין לי שום דבר נגד הקניונים. אני חברה טובה שלהם ואיפה שאני לא מרוויחה אני קמה והולכת ברוח טובה. יש לי רק עניין עם הסוחרים. כל מי שנכנס לכל קניון, הגיע הזמן שיעשה חושבים – גם מי שיש לו דירה ישכיר אותה במחיר הכי גבוה שיש", כך אמרה ל"כלכליסט" אילנה קאופמן, מנכ"לית קבוצת גולף, עם פרסום הדוחות הכספיים של הקבוצה.
לדבריה, קבוצת גולף עושה חשיבה ולא נכנסת לכל קניון, אלא אם כן יש התכנות להרוויח בו. "אנחנו עושים חשיבה. לא תמצאי את גולף אנד קו בעזריאלי כי זה יקר לנו. זה מותג שנדרשים לו שטחים גדולים ושכר הדירה בעזריאלי תל אביב יקר. אבל יש שם חנות של גולף. אם אנחנו לא נרוויח כסף בקניונים אז נמצא פתרונות אחרים וכך התחלנו להכנס למרכזי מסחר של ביג. כל סוחר צריך לחשוב טוב טוב אם זה מתאים לו או לא מתאים לו".
קבוצת גולף מפעילה 193 חנויות אופנה ו-98 חנויות במגזר אופנת הבית שכולל בתוכו גם את חנויות גולף אנד קו לכלי בית וטקסטיל וגם את אופנת הילדים והלבשה תחתונה של רשת אינטימה. בסך הכל פתחה גולף חמש חנויות מתחילת השנה ועד ספטמבר וסגרה 2 חנויות.
מחזור המכירות של הקבוצה בתקופה שבין ינואר לספטמבר 2013 ירד ב-0.3% והסתכם ב-500.7 מיליון שקל. מכירות מגזר האופנה רשמו ירידה של 1.3% בתקופה זו והסתכמו ב-250.8 מיליון שקל לעומת 254.1 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. הירידה נבעה מבעיות אספקה של רשת בלו בירד שסבלה מפיגור באספקה מהמפעלים בסין. "מכרנו פחות ממה שציפינו כי לא הגיעה סחורה, בעיקר של מותג הגלישה ריפ קארל", הסבירה קאופמן. "זה נמשך בחודשיים האחרונים".
במגזר אופנת הבית רשמה הקבוצה עליה במכירות של 0.8% והן הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב-250 מיליון שקל. לדברי קאופמן, "גולף אנד קו כבר הגיעה ליעד שהצבנו של רווח תפעולי שנע סביב 12% וזה היעד שאליו אנו שואפים להגיע גם בתחום האופנה. מלבד בלו בירד שחנות אחת מפסידה בעפולה נסגרה אך היא, בשאר מותגי האופנה יש לנו עליה במכירות".
מה דעתך על מניית גולף:
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה לדף מניית גולף הרווח הגולמי של הקבוצה הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב-303.3 מיליון שקל והיווה 60.6% מהמכירות לעומת רווח של 301.8 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. העלייה בשיעור הרווח הגולמי נבעה מהתייעלות ברכש של הקבוצה שהגדילה את הקניות ישירות מהספקים ופחות ממתווכים, וגם כתוצאה משינויים בשערי המטבעות הזרים.
בשורה תחתונה רשמה קבוצת גולף עלייה של 5.7% ברווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של השנה והוא הסתכם ב-34.8 מיליון שקל.