אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

victoria_secret_1(4)

לא עוצרת בנתב"ג: ויקטוריה'ס סיקרט מתפשטת לקניונים

2012
קטגוריה: חדשות ישנות
הזכיינית הישראלית ג'יימס ריצ'רדסון תפתח לראשונה 10 חנויות רשמיות של מותג ההלבשה התחתונה בקניונים. החברה כבר החלה לחפש מיקומים

 

 

ויקטוריה'ס סיקרט לא עוצרת בנתב"ג: נוסף על תוכניתה של ג'יימס ריצ'רדסון, זכיינית ויקטוריה'ס סיקרט בישראל, לפתוח שתי חנויות בנמל התעופה, ל"כלכליסט" נודע כי החברה תפתח עוד עשר חנויות קונספט של מותג ההלבשה התחתונה בקניונים. ג'יימס ריצ'רדסון, המנוהלת על ידי אבי בן חור, מחפשת שטחי מסחר וכבר פנתה לכמה קניונים מובילים. עם זאת, היא עוד לא הגיעה להסכמות מול ויקטוריה'ס סיקרט העולמית – שאישורה נדרש למהלך מסוג זה. בין הצדדים מתנהל עדיין מו"מ בעניין.

החנויות בקניונים צפויות להיפתח תחת שם המותג "ויקטוריה'ס סיקרט". הקונספט יהיה דומה לזה של החנויות בחו"ל, אך הסניפים ישתרעו על שטח מצומצם של כ־100 מ"ר ולא במתכונת של חנויות ענק כמו במודל האמריקאי — שם הן פרוסות על שטחים של עד 2,000 מ"ר. לנוכח השטח המצומצם, החנויות בישראל לא יכילו את המגוון הרחב של מוצרי ויקטוריה'ס סיקרט בארה"ב, אבל בכל הנוגע למחירים, הם יהיו זהים למחירים בחו"ל וגם המבצעים שמציעה הרשת הבינלאומית בארה"ב יעשו עלייה לישראל.

הכניסה העתידית של ויקטוריה'ס סיקרט לקניונים אינה מפתיעה, שכן המותג העולמי מנסה לאחרונה לפרוץ את גבולות ארה"ב ופועל בדומה למודל המיושם בישראל: פתיחת חנויות באמצעות זכיינים בשדות תעופה ואחר כך התרחבות לקניונים.

ג'יימס ריצ'רדסון ומש פחת אירני זכו במכרז להפעלת שתי חנויות ויקטוריה'ס סיקרט בנתב"ג – אחת במתחם הדיוטי פרי ושנייה במתחם שחקים הפתוח לקהל הרחב. בימים אלו צפוי להתחיל הבינוי במקום לקראת פתיחת החנויות עוד הקיץ. החנויות בנתב"ג יהיו על שטח של כ־100 מ"ר כל אחת, ונודע כי החנות שבדיוטי פרי היא למעשה חנות בתוך חנות, ובמשטח חנות הדגל של ג'יימס ריצ'רדסון יוקצו שטחים למוצרי ויקטוריה'ס סיקרט על חשבון מותגי יוקרה אחרים.

בחנויות לא יימכר מוצר הדגל של ויקטוריה'ס סיקרט – החזיות, אבל יוצעו מארזי תחתונים, מוצרי בישום וקרמים לגוף, סבונים, אביזרי אופנה ועוד. הסיבה להוצאת החזיות (כמו גם בגדי הים) מהקולקציה נעוצה בהיעדרם של תאי מדידה. זהו הקונספט של ויקטוריה'ס סיקרט בשדות תעופה ברחבי העולם: מכירת מוצרים לרכישה מהירה אגב המתנה לטיסה.

עם זאת, על החנויות בנתב"ג מעיב סכסוך משפטי: לאחרונה הוגשה עתירה לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה על ידי ה זכייןשל ג'ק קובה (חנות ההלבשה התחתונה בדיוטי פרי), שטוען כי בתמורה להסכמתו להפעלת חנויות של ויקטוריה'ס סיקרט בדיוטי פרי, הוא אמור היה לקבל 15% מ רווחיהן. אלא שקובה טוען כי בסוף מאי הודיעה לו ג'יימס ריצ'רדסון כי הוא לא שותף וכי לא יהיה לו חלק ברווחים העתידיים.

מג'יימס ריצ'רדסון נמסר בתגובה: "הנושא לא נמצא על סדר יומה של הנהלת החברה".