אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

ace1 (2)

"יש הרבה מתעניינים ברכישת אייס"

2011
קטגוריה: חדשות ישנות

משה גאון, יו"ר גאון אחזקות, מבעלי השליטה באייס אוטו דיפו, מתכוון לפנות לחברה חיצונית שתטפל בהתעניינות של גורמים שונים ברשת. "אם תבוא הצעה מעניינת, נשקול אותה".

 

 

גאון אחזקות מתכוונת לפנות לבנק השקעות שייצג אותה ויטפל בעבורה בפניות שמקבלת החברה בנושא רשת אייס אוטו דיפו, כך נודע ל"כלכליסט". מאז החלו הפרסומים בכלי התקשורת על מצבה של הרשת, רואים גורמים שונים בחברה, הנמצאת בשליטת גאון אחזקות ושלמה זבידה, הזדמנות להשקעה. יחד עם זאת, מבהיר יו"ר גאון אחזקות משה גאון, כי אייס אינה נמצאת על המדף.  

"לא פניתי לאף אחד שיטפל במכירת בשבילי במכירת אייס", אומר גאון. "בשלב זה אנחנו עסוקים בהבראת החברה ובמציאת מנכ"ל חדש. עם זאת, בחודש האחרון קיבלתי הרבה פניות של קמעונאים, ספקים של אייס, יבואנים או מומחים לקמעונאות מטעם עצמם – שהתעניינו ברכישת החברה. כיוון שזו חברה ציבורית אסור לי לשבת ולדבר עם כל אותם גורמים, כי אז אני אצטרך לדווח מייד לבורסה. לכן אני מתכוון לפנות לגורם חיצוני שיטפל וירכז עבורי את כל הפניות האלה. אם יבוא גורם שמאוד ירצה ויציע הצעה מעניינת ואטרקטיבית, אנחנו נשקול אותה. בכל מקרה, לא העמדתי את אייס למכירה".

אתמול דיווחה אייס אוטו דיפו, הסובלת זה תקופה ארוכה מהפסדים, על צעד ראשון בתוכנית ההבראה שלה: החברה החליטה לאחד את מטות הרשתות אייס ואוטו דיפו למטה משותף אחד. מדובר במהלך הראשון שמבצע המנכ"ל הזמני החדש של החברה אבי הוכמן, לאחר פרישתו של ליעד כהן מהתפקיד.

הוכמן הסביר כי מטרת המהלך היא שיפור השירות ללקוחות. לדבריו, "אנחנו רוצים להיות יותר שירותיים וקרובים ללקוח. ננקוט את כל הפעולות הנדרשות כדי להבריא את החברה". הוכמן סירב לציין כמה מהלך זה יחסוך לחברה.

בחברה עדיין מחפשים מחליף קבוע למנכ"ל הפורש כהן. גאון מספר כי פנה לחברת ההשמה עמדה כדי שתמצא מועמדים למשרה זו.

על רקע מצבה של הרשת, עזב בשבוע שעבר כהן, שנכנס לתפקיד המנכ"ל רק בתחילת 2010. לדברי גאון, בחברה התקבלו קורות חיים מ־30 אנשים, חלקם שמות מוכרים, שהציעו מועמדותם לתפקיד המנכ"ל.

באחרונה הודיעה אייס אוטו דיפו כי עברה להון עצמי שלילי של 10 מיליון שקל, וכי אינה עומדת בהתחייבויות הפיננסיות לבנקים. בשבוע שעבר דיווחו בעלי השליטה של החברה כי הם מגדילים את הלוואת הבעלים לחברה והעמידו אותה על 20 מיליון שקל. צעד זה הגיע לאור דחיית הנפקת הזכויות המתוכננת של החברה לרבעון הבא. "אנחנו עוסקים בהבראת החברה, כי אנחנו מאמינים בה", אומר גאון. "אם המצב היה שונה לא הייתי מבזבז זמן על מציאת מנכ"ל וצעדי התייעלות".