אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

McDonalds_LOGO(2)

"יום הפעולה" של מקדונלד'ס אלפי עובדים דורשים שכר גבוה יותר

2014
קטגוריה: חדשות ישנות
מחאות ועזיבות התקיימו בלמעלה מ-230 סניפי רשת המזון המהיר בארצות הברית, בריטניה, צרפת וניו-זילנד, בדרישה לשינוי חוקי הזכיון ושכר המועסקים

 

 
זה אמור להיות שבוע החגיגות של מקדונלד'ס: לפני 60 שנה הקימה רשת המזון המהיר הבינלאומית את סניפה הראשון בדס פליינס, אילינוי.

במקום זאת, החברה עומדת בפני אחד המשברים החמורים ביותר שלה: אלפי משקיעים מודאגים, זכיינים מאוכזבים וממורמרים ועובדים, הצטרפו אל "יום הפעולה" הגלובלי בדרישה לשכר גבוה יותר, כך לפי הפרסום אמש (רביעי) באתר The Independent.

המחאה החלה על אף שהנהלה של מקדונלד'ס הודיעה על העלאת שכר ל-90,000 עובדי המסעדה שלה בתחילת חודש זה (מ-9.10 דולר לשעה, ל-9.90 דולר לשעה). מחאות ועזיבות התקיימו בלמעלה מ-230 סניפי מקדונלד'ס בארצות הברית, בריטניה, צרפת וניו-זילנד.

הבעיה שהם מציגים היא, שכמעט אף אחד מהעובדים שמועסקים במסעדות של מקדונלד'ס, לא מוגדרים כעובדים של הרשת, מה שגורם למצב לפיו 750,000 עובדים לא יזכו להנות מהטבת העלאת השכר.

הזכיינים שילמו כסף רב כדי להקים את סניף משלהם, אחד ממרכיבי המפתח של תעשיית ה זיכיון היה כי צוות שנשכר על ידי ה זכיין לא עובד עבור הזיכיון של החברה.

זכיין בתחילת דרכו יכול להוציא סכום שנע בין מליון דולר ל-2.3 מליון דולר, כשארבעים אחוזים מהם חייבים להיות חלק מהונם האישי (כלומר לא כסף בהלוואה). לפי אחד הזכיינים, שכר גבוה יותר יפגע קשות בזיכיונות יותר.

 

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ בנוגע לרכישת זיכיון של מסעדה? לחץ/י כאן