אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

nike

חנות נייקי בקניון רמת אביב נסגרת

2010
קטגוריה: חדשות ישנות

מליסרון מנהלת מו"מ להשכיר את השטח למותג היוקרה אמפוריו ארמני

 

 

 

בלעדי ל"כלכליסט":חנות הדגל הראשונה של מותג הספורט נייקי, שנפתחה בישראל בקניון רמת אביב, תיסגר בחודש נובמבר, וזאת לאחר שחברת מליסרון דרשה להכפיל את דמי השכירות של החנות ששטחה 160 מ"ר.

מגה ספורט, המפעילה את נייקי, שילמה דמי שכירות של 450 שקל למ"ר, לפי חוזה שכירות שנחתם בין פישמן, הבעלים הקודמים של הרשת, לבין מש פחת לבייב שהחזיקה בבעלות על הקניון. מגה ספורט נאבקה להשאיר את חנות נייקי בקניון והדיונים התנהלו בדרגים הבכירים בחברה, ובהם גדעון מוליוב, בעלי MGS המחזיקה במגה ספורט.

 

בתוך כך נודע ל"כלכליסט" כי מנכ"ל מליסרון משה רוזנבלום מנהל מו"מ להשכרת השטח לחנות מותג היוקרה אמפוריו ארמני. זאת בהמשך לכך שארמני העולמית בוחנת העברת הבעלות על ה זיכיון בארץ לידי קבוצת אלשרד, שבבעלות משפחת אירני.

"אנחנו מנהלים מו"מ, אך עוד לא חתמנו על הסכם", אמר רוני אירני. "למשפחת פולק, המחזיקה בזיכיון על המותג, יש הסכם לשנה נוספת מול החברה העולמית, אבל יש דיונים בנושא". כיום מופעלת חנות יחידה של מותג היוקרה בכיכר המדינה, אך גורמים בענף אומרים כי החנות תיסגר עם תום הזיכיון.

מגה ספורט שבבעלות MGS היא בעלת הזיכיון של נייקי. ב־MGS אישרו את המידע על סגירת החנות. "הסכמנו להגדיל את שכר הדירה אף ב־50%, אך הנהלת הקניון סירבה וביקשה להכפילו", מסר בתגובה גולן סימנטוב, מנכ"ל מגה ספורט. "אם זה היה תלוי בנו, היינו ממשיכים להחזיק בה".

חנות נייקי ברמת אביב נפתחה ב־2001 בהשקעה של 1.2 מיליון שקל, על שטח של 160 מ"ר. MGS קיבלה את החנות כירושה ממשפחת פישמן כשרכשה את רשת מגה ספורט, וכיום היא מגלגלת מחזור מכירות של כ־6 מיליון שקל בשנה. מחברת מליסרון לא נתקבלה תגובה.