אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

McDonalds_01

זכיינים של מקדונלד'ס בארה"ב: ניהול המסעדה הפך לסיוט

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

תוך 6 שנים גדל התפריט ברשת המזון המהיר ב-70%, ובעלי סניפים מתלוננים כי הדבר מביא לשירות איטי: "זה הכול בגלל המורכבות של התפריט. הם לא מסוגלים להכין את האוכל מספיק מהר", אמר זכיין לשעבר
זכיינים של סניפי מקדונלד'ס בארה"ב חוששים שהחברה אינה ממלאת אחר המוניטין שטיפחה כרשת מזון מהיר, כך לפי דיווח ב"האפינגטון פוסט", המבוסס על סקר שנעשה בקרב זכיינים.

מאז 2007 גדל התפריט בסניפי close מקדונלדס NY נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי לגרף ניתוח טכני מקדונלד'ס בארה"ב ב-70% ל-145 פריטים, כפי שדווח בבלומברג. בעלי זיכיון לסניפים של רשת המזון המהיר הגדולה בעולם מתלוננים שניהול המסעדה הפך להיות "סיוט תפעולי" שכולל שירות איטי, לפי סקר שנעשה בקרב 25 זכיינים על ידי חברת מחקרי השוק ג'ני קפיטל מרקטס.

"ניהול המסעדה הגיע למצב של התמוטטות וזה הכול בגלל המורכבות של התפריט", אמר ריצ'רד אדמס, לשעבר זכיין סניף של מקדונלד'ס לבלומברג. "הם לא מסוגלים להכין את האוכל מספיק מהר".

מכירות הסניפים במקדונלד'ס ירדו ב-1.2% ברבעון הראשון של 2013, בניגוד לציפיות שתפריט הדולר החדש של הרשת יקפיץ את מכירות החברה. החברה העריכה כי המכירות ימשיכו לרדת גם באפריל.

דוברת מטעם מקדונלד'ס, אופליה קסיאס, אמרה ל"האפינגטון פוסט" כי החברה אינה בעמדה להגיב משום ש"הם סבורים שהסיפור מבוסס על מידע שהודלף או שהושג באמצעים בלתי מורשים.