אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

marchaBallerina_logo

ויזל מסתער על חו"ל עם רשת הנעליים שלו

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

מרשה בלרינה של הראל ויזל, אפי האוס וארי מלמוד פתחה בלונדון שני סניפים חדשים, ונמצאת במו"מ לפתיחת עשרות סניפים בחו"ל שיופעלו על ידי זכיינים

חמישה חודשים לאחר שהחלה לפעול, רשת הנעליים מרשה בלרינה של הראל ויזל מתרחבת לחו"ל ומצליחה לנצל הזדמנויות עסקיות כעת נמצאים בעלי הרשת ויזל, אפי האוס וארי מלמוד ואשתו שרי אסף־מלמוד, מעצבת הנעליים של הרשת, במשא ומתן להקמת עשרות דוכנים נוספים בחו"ל. בין היתר עשוי המ יזם להתרחב להונג קונג, סינגפור, לאס וגאס וקנדה.

הדוכנים בלונדון הוקמו על 15 מ"ר כל אחד במיקומים מרכזיים בקניונים. בדומה לחנויות פוקס שפועלות בחו"ל באמצעות זכיינים, גם הסניפים של מרשה בלרינה יפעלו בחו"ל באמצעות זכיינים, ככל הנראה ישראלים לשעבר. "אני מעריכה שהקונספט ישוכפל להרבה מדינות", אומרת האוס. "אנחנו מאוד מרוצים מהמכירות בארץ ובחו"ל הן עשויות להיות אפילו יותר גבוהות, כיוון ששם הולכים כל השנה עם נעליים סגורות. אנחנו עושים התאמות לחו"ל עם נעליים שיכללו פרווה".

מרשה בלרינה החלה לפעול בישראל עם חמישה סניפים ושילשה כבר את מספר סניפיה. עד סוף השנה צפויה הרשת להפעיל 20 סניפים בישראל, ובשנתיים שלאחר מכן בכוונתה לפתוח בארץ עוד עשרה סניפים בכל שנה. פעילות המיזם רווחית, ואת הרבעון השני של 2013 היא סיימה ב רווח נקי של מיליון שקל.

בחדירתה לחו"ל צפויה מרשה בלרינה להיעזר בניסיון הרב שצברה פוקס מעבר לים. פעילות האופנה של פוקס בחו"ל כוללת 245 נקודות מכירה (חנויות שמופעלות על ידי זכיינים וחנויות שבהן נמכרת סחורה של פוקס דרך סיטונאים). בין היתר פועלת החברה בסינגפור, תאילנד, רומניה, הפיליפינים, קפריסין, סרביה ורוסיה.

הרווח התפעולי של פעילות האופנה של פוקס בחו"ל זינק מ־4.3 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד ל־7.5 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2013. במקביל קפצו מכירות האופנה של הקבוצה בחו"ל מ־20 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד ל־24 מיליון שקל ברבעון הראשון השנה. פוקס העלתה את שיעור הרווחיות התפעולית של פעילותה בחו"ל מ־21% ל־31%.