אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

wendys_1

וונדי'ס עקפה את בורגר קינג כרשת ההמבורגרים השנייה בגודלה בארה"ב

2012
קטגוריה: חדשות ישנות
המכירות של וונדי'ס ב-2011 עמדו על 8.5 מיליארד דולר, לעומת 8.4 מיליארד דולר בבורגר קינג. מקדונלד'ס עדיין גדולה משמעותית משתיהן, עם מכירות של 34.2 מיליארד דולר

וונדי'ס תפסה את מקומה של בורגר קינג כרשת ההמבורגרים השנייה בגודלה בארה"ב. לראשונה מאז שהוקמה ב-1969, דחקה הרשת את בורגר קינג במכירות בארה"ב בשנה שעברה. כך עולה מדו"ח של חברת מחקרי תעשיית המזון טכנומיק, הצפוי להתפרסם בחודש הבא.

המכירות של וונדי'ס ב-2011 עמדו על 8.5 מיליארד דולר, לעומת 8.4 מיליארד דולר בבורגר קינג. מקדונלד'ס עדיין גדולה משמעותית משתיהן, עם מכירות של 34.2 מיליארד דולר.

הנתונים מבוססים על ההערכות שערכה חברת המחקר בנוגע למכירות במסעדות בבעלות החברות וב זיכיון, ולא על הכנסות החברה, הכוללות עמלות מבעלי הזיכיונות.

לבורגר קינג עדיין יש הרבה יותר מסעדות ברחבי העולם מאשר לוונדי'ס, והיא עדיין רשת ההמבורגרים השנייה בגודלה אחרי מקדונלד'ס.

וונדי'ס ובורגר קינג נאבקות בשנים האחרונות לעמוד בצמיחה של מקדונלד'ס, שהצליחה לשמור על רמת מחירים נמוכה בזמן המיתון ואף להוסיף מנות חדשות ולעצב מחדש את הסניפים. בחמש השנים האחרונות המכירות עלו ב-26% במקדונלד'ס, ב-9% בוונדי'ס ונותרו על כנם בבורגר קינג, כך לפי טכנומיק.