אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

fox_newlogo (2)

הראל ויזל: פוקס תהפוך לחברת אחזקות; נוריד מחירים בכ-7%

2010
קטגוריה: חדשות ישנות
במסיבת עיתונאים שנערכה היום אמר ויזל עוד כי הפתיחה של המותג אמריקן איגל תהיה אגרסיבית יותר משתוכנן – 10 חנויות ייפתחו בתחילת 2012.

 

 

"אנחנו מתכננים להיות קבוצת הקמעונות ה רווחית, החזקה והמובילה בישראל בתחומי האופנה. האסטרטגיה היא להיות השחקן המוביל בכול תחום שאנחנו פועלים בו ואנחנו מחפשים להביא עוד פעילויות לארץ ולפתח עוד פעילויות", כך אמר הראל ויזל, מבעלי קבוצת פוקס, במסיבת עיתונאים שקיימה היום הקבוצה להצגת חזון ואסטרטגית הקבוצה.

המפגש התקיים לאחר שלאחרונה הודיעה פוקס על הבאת ה זיכיון של מותג ההלבשה האמריקאי 'אמריקן איגל' ופתחה סניפים של רשת כלי הבית Fox Home.

"הבשורה היא שנהיה חברת אחזקות, עם מנכ"ל לכל חברה כשאף חברה לא סומכת על האחרת אלא כל אחת נמדדת בפני עצמה. תפעול, לוגיסטיקה, כספים, פרסום שיווק – כולם יטופלו ברמה גבוהה על אותה פלטפורמה", אמר ויזל והסביר כי הדבר יוביל לצמצום בעלויות.

בתגובה לכך שחברת קסטרו הכריזה לאחרונה כי הנעליים יהפכו למנוע צמיחה עיקרי אמר: "יהיה קשה מאוד למותג ישראלי להצליח בתחום ההנעלה, כי השוק בחו"ל יותר משוכלל. מנכ"ל DSW היה פה, סקרנו בפניו את השוק ואין כרגע משא ומתן". עוד התייחס ויזל לפגישתו עם בעלי רשת הנעליים האמריקאית DSW ומסר כי בין החברות לא מתקיים משא ומתן קונקרטי.

עם זאת, ויזל מסר כי הוחלט שהפתיחה של המותג אמריקן איגל תהיה אגרסיבית משתוכנן מלכתחילה: "כתוצאה מזה שקניונים רבים נפתחים ואחרים מתרחבים ומצד שני חנויות נסגרות, אנחנו מרגישים שקל וזול יותר להשיג לוקיישנים. התוכנית המקורית היתה לפתוח 5-6 חנויות בתחילת 2012 ואולם לאחרונה הצגנו לאמריקאים תוכנית אגרסיבית בהרבה שמדברת על פתיחת 10 חנויות בבת אחת. האמריקאים אישרו ונאשר זאת בדירקטוריון במרץ".

"במבנה של קבוצת פוקס יש משום פיזור סיכונים", אמר. "אנחנו מפעילים חנויות ב-17 מדינות בחו"ל, מתוכן 16 בפרופיל זכיינים. אין לי בניינים שקניתי, ואם תהיה קריסה כללית אני חשוף בריטייל בישראל בלבד. אני מפוזר נכון – יש לי את בילבונג, סאקס, ללין ופוקס הום ואמריקן איגל בדרך. פוקס נסחר במכפיל 5.9 כשיתר חברות האופנה בארץ נסחרות לפי מכפיל 12 ומשהו. אם המשקיעים לא היו מאמינים בנו, החברה לא היתה נסחרת ב 300 מיליון שקל והאג"ח ב-2.1. אבל בהחלט בפוקס היו שנים פחות טובות, וזה השפיע על המניה ועל האמון. כעת יש לנו חזון קדימה, זה לא אומר שלא יהיו לנו תקופות קשות, אבל מתמודד איתן טוב יותר".
ויזל אמר כי הוא צופה שפוקס הום, תהיה רווחית כבר ב-2011.

לאיזה תחומים אתם מתכננים להיכנס?
"נתעסק רק בריטייל, מסחר ואופנה. לא ניסחור במבנים ובחנויות".

אמריקן איגל לא יפגע בפוקס?
"לפני שבעה חודשים שאלו אם H&M לא תפגע בנו. אמריקן איגל הוא מותג הג'ינס החזק בארה"ב ופוקס לא השחקן הכי גדול בג'ינסים. חברות שיהיו בבעיה הן אלו שחורטות על דגלן ג'ינס", אמר והוסיף כי ייקח כחמש שנים להחזיר את ההשקעה על אמריקן איגל.

תהיה מעוניין לקנות את החברות שמוטי זיסר שם על המדף?
"היינו בעבר במשא ומתן לרכישת ג'י סטאר עוד לפני זיסר, ולא הבאנו אותם כי לא חשבנו שיש להם פוטנציאל גדול. הצענו פעם הצעה על מנגו ואחרי שנתיים נמכר הזיכיון לזיסר. מנגו היא אחת החברות הטובות בעולם, שלא הגיעה למיצוי בישראל מכל מיני סיבות, אבל כרגע אני לא מעוניין לקנות אותה. גאפ היא מבחינה מסוימת תחרות לאמריקן איגל אז זה כרגע זה לא על הפרקמבחינתנו".

האסטרטגיה הנוכחית והשפה הפרסומית החדשה של פוקס מדברת על בייסיק. תורידו מחירים?
"בייסיק חייב להיות באיכות מעולה, אבל התמחור הממוצע יהיה בכ-7% נמוך יותר מזה של השנה שעברה".