אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

calcalist_1

הקניון הראשון בטבריה ייפתח בתחילת 2013

2012
קטגוריה: חדשות ישנות
לראשונה: קבוצת ביג תקים קניון אופנה סגור – על שטח של 12 אלף מ"ר ובהשקעה כספית של 150 מיליון שקל. הקבוצה תפתח קניון נוסף בבית שמש.

 

 

בשורה לתושבי טבריה: הקניון הראשון בעיר ייפתח כבר ברבעון הראשון של 2013. קבוצת ביג מרכזי קניות, שבבעלות יהודה ורוני נפתלי, נכנסת לראשונה לתחום הקניונים הסגורים, ותפתח שני קניוני אופנה תחת הקונספט "BIG Fashion": אחד, כאמור, בטבריה ושני בבית שמש.

ל"כלכליסט" נודע כי 70% משטחי המסחר של הקניון בטבריה כבר הושכרו, מרביתם לחנויות אופנה. עם הגופים שכבר חתמו על חוזים לפתיחת חנויות בקניון נמצאת קבוצת פוקס – על כלל מותגיה: פוקס, פוקס הום, סאקס, בילבונג וללין. כמו כן נבדקת אפשרות לפתיחת חנות של אמריקן איגל, אך הדבר מצריך את אישורה של החברה האמריקאית.

חוזים נוספים נחתמו עם קסטרו, רנואר, S WEAR, הודיס, קבוצת הוניגמן, קרוקס, אפרודיטה, קרייזי ליין ועונות. הנהלת ביג גם מנהלת מו"מ עם מאץ' ריטייל, זכיינית M&H בישראל.

בקניון יהיו גם סניפים של סופר־פארם, אופטיקה הלפרין, אופטיקנה, אירוקה, קרביץ, סטימצקי, טו גו, תמנון, מתאים לי, וכן סניפים של רשתות בתי קפה, ובהם קפה גרג וקפה קפה.

השותפות בקניון טבריה נחלקת שווה בשווה בין ביג ל יזם המקומי דוד דנילוף. הקניון יוקם על שטח של 12 אלף מ"ר ובהשקעה כספית של 150 מיליון שקל. הוא יכלול שתי קומות מסחר ושתי קומות של חניון תת־קרקעי ובו 600 מקומות.

חניה. על פי הערכות, שכר הדירה בקניון יעמוד על כ־220 שקל למ"ר, לא כולל דמי ניהול שנעים סביב 70 שקל למ"ר.

כדי שלא להתחרות בפאואר סנטר שביג מפעילה בצומת פוריה שבטבריה, הקניון החדש לא יכלול סניף של רשת מרכולים או "עשה זאת בעצמך". "אנחנו לא חוששים מקניבליזציה כי הקניון הוא מוצר משלים לפאואר סנטר: בפאואר סנטר יש לנו סניפים של רמי לוי, אייס, כלי בית הרמוניה וחנות צעצועים – וכל אלה לא יהיו בקניון החדש; מצד שני, פעילות האופנה בפאואר סנטר מצומצמת", מסביר חי גאליס, סמנכ"ל תפעול בקבוצת ביג.