אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

riverisland1

העלייה נמשכת: רשת האופנה ריבר איילנד בדרך לישראל

2010
קטגוריה: חדשות ישנות
נציגי המשביר לצרכן מקיימים בימים אלה מו"מ עם הנהלת המותג הבריטי, שמפעיל כ-300 סניפים באירופה, אסיה והמזרח התיכון.

 

 

קבוצת המשביר לצרכן מנהלת משא ומתן להבאת מותג האופנה ריבר איילנד (River Island) לישראל – כך נודע ל-TheMarker. כחלק מהמגעים נפגשו בכירי המשביר עם הנהלת החברה בבריטניה.

ריבר איילנד הבריטית מציעה פריטי לבוש, הנעלה ואקססוריז לנשים, גברים וילדים במחירים נוחים. הרשת מפעילה קרוב ל-300 סניפים בבריטניה, אירופה, אסיה והמזרח התיכון. היא נמצאת בבעלות מש פחת לואיס, המחזיקה גם בנתח מרשת המלונות ישרוטל בישראל.

כמו קמעוניות אחרות, גם ריבר איילנד נפגעה בעקבות המשבר הכלכלי. בשנת הכספים 2009 נפלו רווחיה ב-13% ל-138.6 מיליון ליש"ט (כ-800 מיליון שקל), לעומת 160.5 מיליון ליש"ט ב-2008. עם זאת, מכירותיה גדלו ב-8% מ-766 מיליון ליש"ט ל-826 מיליון ליש"ט. בשנה האחרונה פתחה ריבר איילנד שמונה חנויות חדשות בבריטניה, הגדילה שמונה אחרות ופתחה חנויות ראשונות במדינות חדשות.

בשנים האחרונות ניסתה קבוצת המשביר כמה פעמים לרכוש ולהביא לישראל רשתות אופנה. ב-2009 נקלעו שתי רשתות שרכשה לקשיים, ג'אמפ ואירית. החברות ביקשו הקפאת הליכים ולאחר מכן נמכרו.

בין השאר הביאה הקבוצה לישראל את מותג האופנה ספרינגפילד, שבבעלות Cortefiel הספרדית, והיא מפעילה כיום ארבע חנויות של המותג. בנוסף, המותג פועל במודל של חנות בתוך חנות ב-11 סניפים של המשביר לצרכן.

כמו כן הביאה המשביר לישראל את מותג ההלבשה התחתונה הספרדי וומן סיקרט, אף הוא מקבוצת Cortefiel, והיא מפעילה שמונה חנויות של המותג.