אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

american1

הנשר נחת: שני סניפים של אמריקן איגל יפתחו השבוע

2012
קטגוריה: חדשות ישנות
בסך הכל צפויה הרשת לפתוח בחודשים הקרובים 10 סניפים, בהם יימכר גם מותג ההלבשה התחתונה של החברה, Aerie

רשת האופנה אמריקן איגל תפתח ביום שישי את שתי החנויות הראשונות שלה בישראל – בקניון רמת אביב ובקניון הגדול בפתח תקוה. ההשקעה בחנות ברמת אביב עומדת על 4 מיליון שקל. במהלך החודשים פברואר-אפריל צפויות להיפתח שמונה חנויות נוספות של הרשת בקניון קריית אונו, קניון רננים רעננה, קניון הזהב בראשל"צ, הקריון, עיר ימים בנתניה, גרנד קניון בחיפה, שבעת הכוכבים הרצליה וקניון חיפה. 

חלק מהקולקציה של אמריקן איגל ניתן להשיג כבר זמן מה בחנויות המשביר לצרכן. זאת כתוצאה ממהלך יוצא דופן של רמי שביט, בעלי המשביר, שמייבא בייבוא מקביל פריטים אלה. שביט נקט במהלך זה כתגובה לכך שקניון רמת אביב הוציא את חנות המשביר לצרכן כדי להכניס במקומה את אמריקן איגל, אותה מביא לארץ הראל ויזל, בעלי פוקס. המהלך לווה בהליכים משפטיים בהם ניסו ויזל ואמריקן איגל העולמית למנוע משביט את המהלך, אך בית המשפט פסק לטובת המשביר לצרכן.

אמריקן איגל מעצבת, משווקת ומוכרת בגדי נוחות וקז'ואל לקהל יעד בטווח גיל של 15-25. המותג מוכר בעיקר בעקבות הג'ינסים שהוא מוכר לצעירים – המהווים כ-35% ממכירות החברה – מעל מיליארד דולר ברחבי העולם. מחירי הג'ינסים בחנויות בישראל יעמדו על 169-279 שקל. בתקופת ההשקה הג'ינסים ימכרו ב-199 שקל. בקולקציה ניתן למצוא גם חולצות טי מודפסות ב-69.99-89.99 שקל, סווצ'רטים, קפוצ'ונים, נעלים, משקפי שמש ועוד. בשבועים הראשונים של ההשקה ימכרו הפריטים בהנחה של 30%.


בנוסף לביגוד, נוחת בישראל גם מותג ההלבשה התחתונה של החברה,
Aerie שנמכר בכל רשת חנויות AE בארה"ב ומחזיק כ-150 חנויות עצמאיות. בארץ Aerie ישולב בתחילה תוך חנויות אמריקן איגל ובהמשך יוצג גם כמותג עצמאי בחנויות. מחיר חזיות המותג עומד על 129.99 שקל.

ההשקה מלווה בקמפיין פרסומי וקידום מכירות בהשקעה מדווחת של 5 מיליון שקל. במסגרת פעילות קידום המכירות יסתובבו בערים הגדולות מוניות צהובות המזוהות עם העיר ניו יורק ועליהן מיתוג של החברה. המוניות יגיעו לחבר'ה הצעירים בבתי הספר התיכונים, באוניברסיטאות ובמכללות ויחלקו שוברי הנחה של 30%.

חברת אמריקן איגל נוסדה בשנת 1977 במישיגן ארצות הברית ובתחילת שנות התשעים מש פחת שוטנשטיין מאוהיו רכשה את החברה. היא מפעילה מעל 1,000 חנויות בארה"ב ומעסיקה מעל 30 אלף עובדים. מחזור המכירות שלה עומד על כ-3 מיליארד דולר. בשנים האחרונות, התרחבה אמריקן איגל עם חלק ממותגיה לשוק הבינלאומי. בשנת 2001 הושקו חנויות בקנדה ובשנת 2010 נפתחו 3 חנויות זיכיון במזרח התיכון. בנוסף, בתחילת 2011 נפתחו חנויות זיכיון גם בהונג קונג, סין רוסיה ויפן.

בשנת 1994 אמריקן איגל הנפיקה מניות בנסד"ק תחת הסמל AEOS. במרץ 2007, החלה החברה לסחור בבורסה לניירות ערך בניו יורק תחת הסמל AEO.