אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

kiabi_logo

המקבילה הצרפתית של פוקס – KIABI בדרך לישראל

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

הרשת העממית מתכננת לפתוח בארץ 20–15 חנויות בשטח ממוצע של 1,200 מ"ר. נציגיה בישראל הם מנכ"ל H&O לשעבר ניצן הדס ומנכ"ל פולגת לשעבר גידי לקס, שמחפשים זכיין לרשת ונפגשו עם ראשי דלתא, פישמן רשתות ו־H&O

רשתות האופנה הבינלאומיות ממשיכות להיכנס לישראל. ל"כלכליסט" נודע כי בשנה הבאה תגיע לארץ רשת האופנה הצרפתית KIABI (קיאבי), המתמחה באופנה במחירים עממיים. הרשת מתכננת לפתוח בישראל 20–15 חנויות, ונציגיה בארץ הם מנכ"ל H&O לשעבר ניצן הדס ומנכ"ל פולגת לשעבר גידי לקס. השניים מחפשים בשוק האופנה המקומי זכיין עבור הרשת הצרפתית.

בשבוע שעבר ביקרו בישראל נציגי הרשת הצרפתית במטרה לאתר זכיין למותג. הנציגים ערכו סיבוב לוקיישנים בקניונים ובמרכזים מסחריים שונים. הביקור הנוכחי מגיע לאחר ביקור קודם שבמהלכו נפגשו נציגי הרשת עם ראשי דלתא, H&O ופישמן רשתות.

קולקציה חדשה בכל חודש וחצי

קיאבי היא רשת קמעונאות צרפתית שמפעילה 450 סניפים (370 מהם בצרפת). נוסף על כך פועלת החברה בספרד, איטליה, פורטוגל, רוסיה, בלגיה, הולנד ומרוקו. הרשת מציעה לבוש לכל המשפחה – נשים , גברים, ילדים ותינוקות, בדומה לרשתות H&O והמשביר לצרכן הישראליות, במחירי value for money. הרשת מתכננת לפתוח בישראל בין 15 ל־20 חנויות במסגרת המותג קיאבי על שטח ממוצע של 1,200 מ"ר בקניונים ובפאוור סנטרים. ההשקעה הצפויה בכל אחת מהחנויות היא מיליון יורו (כולל הסחורה).

קיאבי מציעה קולקציה חדשה בכל 6-3 שבועות, ובכל עונה מוצגים כמעט 8,000 דגמים במחירים אטרקטיביים. מרבית מכירות החברה הן של בגדי ילדים, שבהם היא נחשבת לשחקנית השנייה בגודלה בצרפת, מה שעשוי להוות תחרות למותגי הבייסיק הישראליים ולרשתות H&O והמשביר לצרכן. המותג מציע פריטי לבוש שמחירם נע בין 7 ל־10 יורו, מחיר שנחשב אפילו נוח יותר ממחירי H&M הבינלאומית. את פריטי החורף מוכר המותג במחירים שבין 15 ל־50 יורו.

המתחרה העיקרי של המותג בשוק האירופי הוא בית הכלבו הבריטי פריימרק (Primark). אסטרטגיית פרסום הפריטים של הרשת היא הפצת קטלוג ובו צילומי הפריטים והמחיר שלהם לאחר הנחה. כך לדוגמה, בקטלוג חודש יולי הציעה הרשת גופיות לילדים ב־3 יורו, מכנסיים לילדים ב־6 יורו, חולצות טי לגברים ב־5 יורו ושמלות וחולצות לנשים ב־10 יורו.

"קיבלנו החלטה להיכנס לישראל עם זכיין"

מהחברה הבינלאומית נמסר כי בחודשים האחרונים החלה החברה לחפש שותף עסקי שיפתח חנויות של המותג בישראל. "אחרי צרפת, ספרד, איטליה, פורטוגל, רוסיה, בלגיה, הולנד ומרוקו", מסרה החברה, "קיבלה קיאבי החלטה להיכנס לישראל באמצעות זכיין בשנת 2014. החנויות מתוכננות להיפתח במרכזים מסחריים בישראל בשטחים של 1,200 מ"ר וכן כחנות בתוך חנות".

קיאבי שייכת לקבוצת קמעונאות של מש פחת מוליאז מצרפת, שבבעלותה גם רשת המרכולים הצרפתית Auchan. מחזור המכירות של קיאבי היה כ־1.9 מיליארד יורו ב־2012, לפי דיווחי החברה. בכל העולם נמכרים בכל שנה 200 מיליון פריטים של המותג.