אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

american2

החנות הראשונה של אמריקן איגל בישראל תיפתח בינואר 2012 בקניון רמת אביב

2010
קטגוריה: חדשות ישנות

בין החברות המקומיות שניהלו משא ומתן לקבלת זיכיון: ,H&O, קבוצת המשביר לצרכן וזארה.

החנות הראשונה של אמריקן איגל בישראל תיפתח ב-1.1.12 בקניון רמת אביב של קבוצת מליסרון. קבוצת פוקס מסרה כי בימים אלה היא מנהלת משא ומתן מתקדם עם קבוצת מליסרון לפתיחת חנויות אמריקן איגל בקניונים נוספים שבבעלותה, ביניהם קניון רננים והקריון.

החנות בקניון רמת אביב תשתרע על פני 800 מ"ר. פרט למותג אמריקן איגל, החנות תכלול גם את תת המותג של אמריקן איגל להלבשה תחתונה לצעירות – Aerie.

משה רוזנבלום, מנכ"ל מליסרון: "כמי שלקח על עצמו את המחויבות לייצר תרבות קניה בישראל, אנו גאים לבשר כי חנויות המותג הנחשק אמריקן איגל, נמצא במו"מ סופי עם קניוני עופר, לפתיחה חנויות בקניוני האופנה רמת אביב, הקריון ורננים".

חברת האופנה פוקס, שבבעלות הראל ויזל, תביא לישראל את רשת אמריקן איגל ואת מותג ההלבשה התחתונה שלה – Aerie חוזה הזיכיון בין השתיים נחתם ביום שלישי בארצות הברית.

החנות הראשונה של אמריקן איגל בישראל מתוכננת להיפתח בינואר 2012. עד אז יגויסו בעלי המשרות לאיוש החנויות שיעברו הכשרה במשרדי הנהלת החברה בניו יורק. במקביל ימצאו ויוכשרו מיקומים לפתיחת חנויות הרשת. קונספט החנויות מצריך שטחים גדולים של כ-1,000 מ"ר לחנות

כפי שפורסם לפני כשבוע, בכירים מרשת האופנה ביקרו בישראל ונפגשו עם מספר דמויות בכירות משוק האופנה הישראלי, במטרה להעניק את הזיכיון לפתיחת הרשת בארץ. בין החברות המקומיות שניהלו משא ומתן לקבלת זיכיון: פוקס שקיבלה את הזיכיון, H&O, קבוצת המשביר לצרכן (המשווקת בישראל גם את המותגים וומן וסיקרט ספרינגפילד) וזארה.

לדברי גורמים בשוק, גם אלביט קמעונאות של קבוצת אלביט, שמשווקת בישראל כמה מותגים בינלאומיים כמו גאפ, מנגו וג'י סטאר, נפגשה עם נציגי אמריקן איגל – אך באלביט הכחישו את הדברים.

אמריקן איגל הוא מותג אופנה הפונה לצעירים בני 15-29 עם בגדי נוחות וקז'ואל במחירים נוחים. הקולקציה של AE כוללת בעיקר ג'ינסים, חולצות T מודפסות, קפוצ'ונים ופרטי קז'ואל נוספים.
מותג ההלבשה התחתונה לצעירות, המחזיק כ-138 חנויות ברחבי ארה"ב, ישולב בישראל בתוך חנויות אמריקן איגל וגם יוצג כמותג עצמאי בחנויות עצמאיות.

כריסטופר פיור, Christopher Fiore, סגן נשיא בחברת AE והעומד בראש החטיבה הבינ"ל מסר: "לאחר בחינה מעמיקה של מועמדים פוטנציאליים לקבלת הזיכיון בישראל, אנחנו נרגשים על שעלה בידינו ליצור שותפות עם קבוצת FOX. הידע הנצבר של קבוצת FOX אודות השוק הישראלי ויכולתה להשיק ולפתח את מותגי AE ו Aerie בישראל היוותה גורם משמעותי בבחירתנו. אנחנו שמחים על ההזדמנות להציע את מגוון המוצרים שלנו בישראל ולהגיע לצרכן הישראלי באופן ישיר".

הראל ויזל, הבעלים של פוקס, מסר: "אנו מאושרים על כך שחברת אמריקן איגל בחרה בנו להיות ה זכיין של המותג בישראל. אין לי ספק שלקבוצת FOX יש את היכולת להשיק את המותג אמריקן איגל בישראל בהצלחה, וזאת בהסתמך על החוסן הכלכלי של הקבוצה, היכולות הלוגיסטיות שלה והנהלת הקבוצה. מדובר במותג איכותי, המציע קולקציה טובה במחירים מצוינים. הקולקציה של אמריקן איגל מאוד מדברת לקהל הישראלי, אשר אוהב אופנת קז'ואל יומיומית. אין לי ספק שזה יהיה סיפור הצלחה".

אמריקן איגל נוסדה בסוף שנות ה-70 על-ידי מארק וג'רי סילברמן ומחזיקה גם בכמה תתי מותגים. מחזור המכירות שלה ב-2009 הסתכם ב-3 מיליארד דולר. לרשת 938 סניפים שפועלים תחת המותגים אמריקן איגל, Martin Osa ו-Aerie.

לפני כשלושה חודשים דיווחה החברה כי היא שוקלת לסגור את כל 28 סניפי רשת-הבת שלה, Martin Osa. זאת, משום שהשפיעו לרעה על ביצועי החברה כולה. מנכ"ל החברה, ג'ים אודונל, הודיע אז כי הרשת תנסה להתמקד במותג הליבה שלה אמריקן איגל.

אמריקן איגל פועלת כמעט רק בארצות הברית וקנדה. בשנת 2010 החלה החברה לחלק זיכיונות מחוץ לארה"ב והקימה חנויות בכווית ובדובאי.