אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

sabon_1

הוחלף זכיין "סבון" בהולנד: התנהל בצורה כושלת

2012
קטגוריה: חדשות ישנות
ה זכיין ההולנדי הפעיל עבור רשת סבון ("סבון של פעם") 48 חנויות במדינה, רוקן את קופת החברה והכריז על פשיטת רגל. החנויות נסגרו ליומיים וההנהלה בישראל חתמה עם זכיין חדש

 

 

בעקבות הסתבכות של הזכיין: "סבון הולנד", חברת בת של רשת "סבון" (SABON) הישראלית (לשעבר: "סבון של פעם") הכריזה על פשיטת רגל ולפי הרשת: זכיין חדש קנה את ה זיכיון. לרשת 48 חנויות בהולנד, 20 מהן כחנות בתוך רשת V&Dומועסקים בהן כ-375 עובדים.

לפי ידיעות שפורסמו בהולנד, הזכיין רוקן את קופת חברת סבון הולנד ומחיר המניות של חברת האם שלה צנח בחודשים האחרונים. הסיבה: מאמציו הכושלים של הזכיין לקנות את רשת iCentre שמחזיקה בזיכיון למכור את מוצרי אפל בהולנד ובלגיה. הבעלים בוב אולטי (Bob Ultee) מחזיק בחברת Fire Funding שהייתה הבעלים של סבון הולנד.

נראה כי הזכיין נכנס להשקעות פרטיות ברמות סיכון מאוד גבוהות, שאינן קשורות לסבון. הוא נכשל וכילה את משאבי סבון הולנד, כשניצל אותם לטובת הצלת ההשקעות האחרות שלו. עקב כך, החברה נקלעה לקשיים ולפשיטת רגל.

החנויות נסגרו ליומיים ובימים האחרונים נמצא זכיין חדש, כשלפי החברה הוא "גורם קמעונאי מאוד חזק, עם יכולות מאוד גדולות בשוק האירופי". רוב העובדים יישארו לעבוד ברשת, אך יתכן ארגון מחדש. לפי סבון, הזכיין העוזב לא חב לה כספים והזכיין החדש ימשיך להפעיל את סבון הולנד. ועם זאת, אין ספק שמדובר בפגיעה בשם הרשת.

מנכ"ל סבון רונן זוהר אמר ל-ynet: "אנחנו מחליפים את הזכיין בהולנד שהתנהל בצורה כושלת, בזכיין חדש שייקח על עצמו את ניהול העסק שם".

סבון מפעילה בהולנד את המספר הרב ביותר של חנויות, חוץ מישראל. לרשת יש 130 חנויות בעולם, כשלאחרונה נפתחו חנויות נוספות בניו יורק ובחודש הבא תיפתח חנות נוספת בפריז.

 

מעוניין/ת בזיכיון? לחץ/י כאן