אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

ikea1 (1)

האש שרפה את הפרנסה: איקאה תפטר כ־200 עובדים מהסניף בנתניה

2011
קטגוריה: חדשות ישנות
כ־50% מעובדי סניף איקאה בנתניה שנשרף בפברואר זומנו לשימוע לפני פיטורים. איקאה: "לכל העובדים תוצע עבודה חלופית, והם יוכלו לחזור לכשתוקם החנות".

 

 

כ־200 מעובדי סניף איקאה בנתניה, שנשרף בתחילת פברואר, זומנו לשימוע לפני פיטורים. מדובר בכ־50% מעובדי הסניף. השימועים ייערכו במהלך חודש מרץ בקבוצות קטנות, כאשר ככל הנראה רוב העובדים שיוזמנו לשימוע יפוטרו. עם זאת, ייתכן כי במהלך החודש יצליחו בחברה למצוא מקום לעשרות עובדים נוספים, מה שאולי יצליח למנוע את פיטוריהם.

שאר העובדים של סניף נתניה יועסקו במטה החברה, בסניף בראשון לציון, וכן בעבודות ההקמה של החנות בנתניה. החנות החדשה אמורה להיפתח בתוך שנה, כאשר תהליכי ההקמה המואצים מחייבים את החברה להעסיק כמות גדולה יותר של עובדים.

העובדים שלהם לא נמצאה תעסוקה בפעילויות אחרות של החברה למעשה יושבים בחוסר מעש מאז השריפה. הרשת החליטה בעבר לשלם לכל העובדים בסניף את משכורות פברואר ומרץ – וכעת תאפשר לעובדים שיפוטרו לנצל את מלוא תקופת ההודעה המוקדמת ואת ימי החופש שנשארו לזכותם, כך שעובדים רבים יקבלו שכר גם על חודש אפריל.

כמו כן, באיקאה נערכים למצוא מקומות עבודה חלופיים לעובדים שיפוטרו, אך ברשת סירבו למסור באילו גופים מדובר. במקביל מבטיחים באיקאה כי העובדים שירצו לחזור לעבודה בסניף בנתניה לאחר שיוקם וייפתח  יוכלו לעשות זאת.

מאיקאה נמסר כי "מיד לאחר פרוץ השריפה קיבלה הנהלת איקאה החלטה לשלם לכל 400 עובדי חנות נתניה את משכורות פברואר ומרץ במלואן, זאת בנוסף לבונוס 2010 ששולם במקביל. מתוך כ־400 עובדי החנות, חלק גדול מהעובדים ממשיך להיות מועסק בחברה, בין אם בחנות ראשון לציון, המטה, או בשלבים הראשונים של הקמת החנות החדשה. שאר העובדים יזומנו לשימוע בתקופה הקרובה ותוצע לכולם עבודה חלופית, וכן כולם יוכלו לחזור לתפקידיהם באיקאה לכשתוקם החנות. עד שתיבנה החנות, איקאה תמשיך לעמוד לרשות כל העובדים ולעדכן אותם בהתפתחויות. עם השלמת היערכות החברה לבניית החנות החדשה ישולבו בהדרגה עובדים נוספים בפעולות השיקום וההקמה".