אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

sbarro1

האם סבארו תימחק משוק המזון המהיר בישראל?

2011
קטגוריה: חדשות ישנות
בעקבות דיווחים לפיהם סבארו העולמית צפויה להגיש מחר בקשה לפשיטת-רגל עקב חובות של מאות מיליוני דולרים, מרחף סימן שאלה סביב המשך הפעילות של סניפי הרשת בארץ.

 

 

‎‎האם המותג סבארו עומד להימחק משוק המזון המהיר בישראל? בעקבות דיווחים בכלי תקשורת בעולם בסוף השבוע, לפיהםמתעתדת חברת סבארו העולמית להגיש מחר (ב') בקשה לפשיטת-רגל עקב חובות של מאות מיליוני דולרים, מרחף סימןשאלה סביב המשך פעילות הסניפים בישראל.

‏‏רשת סבארו בישראל נמצאת בהליך משפטי של הקפאת הליכים, לאחר שעסקי קבוצת מותגי זהב של איש העסקים דני ורנרקרסו. ורנר החזיק ב זיכיון של סבארו באמצעות החברה-הבת טקדן.

‏‏מאז הקפאת ההליכים נסגרו מספר סניפים של סבארו, וכיום, לפי הערכות, פועלים 7-12 סניפים בלבד בישראל. ברובם מדובר בדוכנים למזון מהיר.

סבארו העולמית, המיוצגת על-ידי עו"ד יותם וירז'נסקי-אורלנד, ביקשה להפקיע את הזיכיון מחברת טקדן, בטענה כי טקדן לא העבירה תגמולים לחברה העולמית במשך שנים. ‏מתברר כי טקדן היא זו שחתומה על חוזי השכירות בקניונים, דבר שיקשה על הזכיינים להמשיך לפעול תחת שם אחר.

‏‏‏לדברי עו"ד וירז'נסקי-אורלנד, "הדבר היחיד שראיתי הוא דיווח שסבארו העולמית שכרה את שירותיה של חברה המנהלת הליכים לפשיטת-רגל. לא דובר מפורשות שהולכים להגיש בקשה כזאת או אחרת. אני מייצג את האינטרסים של סבארו העולמית בישראל, ואני לא יכול להעריך מה יקרה כאן".

‏לדבריו, לפני כחודשיים הוגשה בקשה לבית המשפט להתיר לסבארו להמשיך בהליך לביטול רישום הזכות של טקדן על הסימן המסחרי של סבארו בארץ.