אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

GazitGlob_1

גזית גלוב במו"מ לרכוש את קניון מידטאון בת"א

2013
קטגוריה: חדשות ישנות
החברה במגעים לרכישת המרכז המסחרי שמוקם בדרך בגין בתל אביב מידי יורוקום, אלקטרה וקנדה ישראל תמורת 130 מיליון שקל. המרכז שייבנה כקניון פתוח יתחרה בשני קניונים של עזריאלי ובשלושה מרכזים מסחריים נוספים שייבנו בסמוך.

 

 

גזית גלוב ישראל, חברה־בת של גזית גלוב, מנהלת מגעים לרכישת המרכז המסחרי של פרויקט מידטאון במתחם תנובה בתל אביב. המרכז המסחרי בן שלוש הקומות שעתיד לקום במקום אמור להתחרות בקניון עזריאלי הסמוך ולהתפרס על שטח של כ־20 אלף מ"ר. המשא ומתן לרכישת המרכז מתנהל סביב מחיר של 130 מיליון שקל. גזית ישראל היא חברת הקניונים השלישית בגודלה בארץ אחרי מליסרון ועזריאלי. עם זאת, עיקר הנוכחות שלה היא בפריפריה, וזוהי כניסה ראשונה שלה בסדר גודל כזה לתל אביב.

פרויקט מידטאון נבנה על ידי יורוקום נדל"ן שבבעלות שאול אלוביץ', קבוצת אלקטרה שבשליטת מש פחת זלקינד וקנדה ישראל שבבעלות ברק רוזן ואסף טוכמאייר. שטחו של הפרויקט נרכש על ידי שלוש החברות מתנובה ביוני 2011 תמורת 565 מיליון שקל, והוא צפוי לכלול שטחי משרדים בהיקף 67 אלף מ"ר, שטחי מגורים בהיקף 30 אלף מ"ר ושטחי מסחר בהיקף 19 אלף מ"ר.

המרכז המסחרי בפרויקט מידטאון ייבנה מתחת למגדל המגורים ולמגדל המשרדים שיקומו במסגרתו. הוא תוכנן בצורה של קניון פתוח, בדומה למרכז Grove בלוס אנג'לס. על תכנון המתחם והקניון חתום משרד האדריכלים של משה צור, שמתכנן בין השאר את פרויקט עזריאלי שרונה ואת מגדלי הארבעה בתל אביב.

ציר מנחם בגין, שבו מתוכנן הפרויקט, אמור לכלול בתוך כמה שנים שטחי מסחר בהיקף עצום על שטח של 2.5 קמ"ר.

פרט למתחם תנובה שבו יקום קניון מידטאון אמור לקום ממש בסמוך לו מרכז מסחרי על שטח מחסני קופת חולים כללית לשעבר. כמה מאות מטרים דרומית לשם אמור לקום קניון גדול נוסף שייקרא "עזריאלי שרונה", מרכז מסחרי של גינדי החזקות בשרונה ומתחם שרונה עצמו שיהיה שטח מסחרי פתוח בהיקף גדול. אם מביאים בחשבון את קניון השלום של עזריאלי, יפעלו באזור בתוך כמה שנים שישה מרכזים מסחריים גדולים.

 

מעוניין/ת ברכישת זיכיון? לחץ/י כאן