אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

hamerkaz_1

ג'ואי שוובל מתלבש על קניוני נתניה

2012
קטגוריה: חדשות ישנות
שוובל יפתח ארבע חנויות של הקבוצה בקניון עיר ימים ומתכוון לפתוח עוד שלוש חנויות בקניון השרון – אף הוא בנתניה. בעיר ימים הוא יפתח חנות נייקי ראשונה

 

 

ג'ואי שוובל, הבעלים של קבוצת זארה (גוטקס מותגים) ואחד מזכייני נייקי, פותח חנויות ראשונות של נייקי בישראל ובהונגריה. ל"כלכליסט" נודע כי שוובל מנהל מו"מ לפתיחת חנות ראשונה בקניון עיר ימים בנתניה על שטח של 220 מ"ר. החנות עתידה להיפתח עוד לפני ראש השנה בקומת הכניסה של הקניון הנמצא בבעלות שיכון ובינוי ואזורים.

קודם לכן, ב־25 ביולי, יפתח שוובל חנות ראשונה של נייקי בבודפשט שבהונגריה על שטח של 400 מ"ר בקניון ווסט אנד (West end city center), הנחשב לאחד ממרכזי הקניות הגדולים באירופה.

בעוד שבהונגריה נהנה שוובל בשלב זה ממעמד של זכיין יחיד, בישראל הוא יפעל במקביל לשלושה זכיינים: ונדום שבבעלות איתן פולק, ריטיילרס שבבעלות דובי שניידמן ורוני ורטהיימר, וחברת אופק שבבעלות קובי סקאל. לפני שנה וחצי ניהל שוובל מו"מ לרכישת הפעילות של אחד משלושת הזכיינים של נייקי, אך המו"מ לא צלח.

חנות נייקי אינה החנות היחידה ששוובל יפתח בקניון עיר ימים בנתניה: הקבוצה שבבעלותו תפתח שלוש חנויות של מותגי קבוצת אינדיטקס גם כן לפני ראש השנה: זארה, פול אנד בר ומסימו דוטי (שתהיה החנות השנייה של המותג בישראל, אחרי החנות שפועלת כיום בקניון רמת אביב). החנות של זארה תיפתח בקומת הכניסה על שטח של 1,400 מ"ר; החנויות של פול אנד בר ומסימו דוטי יוקמו בקומה העליונה על שטח של 400 מ"ר, כל אחת. ארבע החנויות החדשות יצטרפו לחנות של גאפ, מותג נוסף שהצטרף לאחרונה לקבוצת זארה, הפועלת כיום בקניון.

פתיחת חנויות זארה ופול אנד בר בקניון עיר ימים עוררה תהייה, שכן לשוובל חוזה חתום לפתיחת חנויות של שני המותגים הללו גם בקניון השרון בנתניה, שנמצא בבעלות קבוצת מליסרון. בין הצדדים קיים הסכם שלפיו בתחילת 2013 תפתח קבוצת זארה שלוש חנויות של המותגים זארה, פול אנד בר וברשקה על שטח כולל של 2,000 מ"ר.

עם זאת, ל"כלכליסט" נודע כי שוובל צפוי לקבל מעיר ימים סכום משמעותי של 12 מיליון שקל עבור השתתפות בהקמה ובבינוי של ארבע החנויות החדשות.

גורמים המקורבים לעסקה אמרו כי זארה צפויה לפתוח חנויות בשני הקניונים, וכי לשוובל סעיף בחוזה מול מליסרון שאומר כי פתיחת החנויות מחייבת את אישורה של קבוצת אינדיטקס הספרדית – מה שמאפשר לו להימנע בסופו של דבר מההתחייבות החוזית כלפי קבוצת הקניונים.

מקבוצת גוטקס מותגים נמסר: "אנו תמיד פועלים על פי הנחיות של החברות הבינלאומיות".

ג'ואי שוובל סירב להגיב לידיעה.