אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

gap_logo (2)

גאפ תפעיל משלוחי און־ליין גם לישראל

2010
קטגוריה: חדשות ישנות
בעקבות הביקורת על אפליה, צירפה גאפ העולמית את ישראל לרשימת המדינות שלהן תספק שירות משלוחים דרך אתר האינטרנט. זכיינית הרשת בישראל: המשלוחים טרם החלו לפעול.

 

 

גאפ העולמית תתחיל להפעיל שירות משלוחים גם לישראל. בתחילת השבוע הוסיפה החברה את דגל ישראל לשאר דגלי המדינות המופיעים באתר האינטרנט שלה, ומהן היא תאפשר הזמנה מקוונת של מוצרים. הדגל הישראלי הופיע באתר העולמי רק לאחר שבישראל התפרסמו כתבות שתקפו את החברה וטענו כי היא מפלה את ישראל לרעה בכך שאינה מאפשרת משלוחים אליה, בעוד שמדינות ערביות באזור כמו ירדן, בחריין, מצרים וערב הסעודית מופיעות ברשימה.

עם זאת, אלביט מסחר וקמעונאות, זכיינית גאפ בישראל, הודיעה כי המשלוחים לישראל טרם החלו לפעול, ולא ציינה תאריך משוער לתחילת שירות המשלוחים.

לאחרונה הודיעה גאפ העולמית באתר האינטרנט שלה כי היא מתכוונת להפעיל שירות משלוחים למדינות רבות ברחבי העולם, וישראל אינה נמנית עמן. זכיינית

גאפ בישראל טענה בשבוע שעבר כי הסיבה לכך שגאפ העולמית לא מתכוונת להפעיל משלוחים לישראל היא "מסחרית ולוגיסטית בלבד", וכי "בימים אלה אנו בוחנים את המכירה המקוונת לטריטוריה של ישראל". תשובה זו היתה תמוהה במיוחד לאור העובדה כי המשלוחים כן ניתנו לכל שכנותיה של ישראל במזרח התיכון, אשר על אף קרבתן הגיאוגרפית לישראל לא היתה להן "בעיה לוגיסטית".

צרכנים נזעמים של גאפ בישראל טענו בעקבות הגילוי כי אי־מתן משלוחים לישראל פוגע בצרכן הישראלי, על אף שהרשת פתחה השנה חנויות בארץ. "יש פרטי לבוש של גאפ אשר אינם מגיעים לארץ וזמינים לצרכן הישראלי אך ורק דרך האתר, ולכן כל עוד לא בוצעו משלוחים לישראל, נמנעת מאיתנו הזכות להזמין אותם", אמר ל"כלכליסט" לקוח ממורמר. בנוסף הודיעה גאפ באתר שלה כי במשלוחי הבגדים ייכללו גם שאר מותגי הקבוצה, כולל המותג Old Navy, שאי אפשר להשיגו בארץ.

זו אינה הפעם הראשונה שבה מדינות "מעלימות" את ישראל מרשימת הלקוחות הבינלאומית שלהן. חברת הבגדים הספרדית MANGO, גם היא בבעלות הזכיינית אלביט מסחר וקמעונאות, נהגה בעבר לכתוב על תג המחיר של הבגד את מחירו בכל מקום בעולם, לצד דגל המדינה. עם זאת, דגל ישראל לא מופיע בתגי המחיר של הבגדים שנמכרו בחנויות הרשת בחו"ל.