אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

electra1

בשורה טובה ליבואני מוצרי החשמל, לרשתות ולחנויות: אלקטרה לא תרכוש את מיני ליין

2010
קטגוריה: חדשות ישנות
רשות ההגבלים העסקיים הבהירה לחברות כי תטיל מגבלות על המיזוג; החברות העריכו: העסקה לא כדאית.

 

 

בשורה טובה ליבואני מוצרי החשמל, הרשתות והחנויות: אלקטרה מוצרי צריכה מקבוצת אלקו שבבעלות גרשון זלקינד וחברת מיני ליין הודיעו לרשות ההגבלים העסקיים, כי הן מושכות את בקשת המיזוג ביניהן. המשמעות המעשית של המשיכה היא ביטול המיזוג בין החברות. אלקטרה אמורה היתה לרכוש 83% ממיני ליין לפי שווי העולה על שווי השוק של מיניליין במועד החתימה – 170 מיליון שקל.

במגעים שניהלו החברות עם רשות ההגבלים, בראשות רונית קן, הבהירה להן הרשות, כי בכוונתה להטיל מגבלות על המיזוג. החברות העריכו כי התנאים הופכים את העסקה ללא כדאית.

המיזוג עורר סערה בענף קמעונאות המוצרים הלבנים כיוון ששתי החברות עוסקות ביבוא ומחזיקות רשתות שיווק. רשות ההגבלים העסקיים העלתה חששות מהשלכת המיזוג בעיקר על יבוא מוצרי חשמל ועל רצפת התצוגה במשק. בשוק טענו מתחרים, כי המיזוג יצמצם את התחרות מול הצרכן, שיחשוב שיש לו תחרות בין הרשתות שבאותה בעלות, אף שתחרות מצד חנויות חשמל פרטיות שומרת על מחירים נמוכים יחסית.

אלקטרה מוצרי צריכה שבניהול יקי ודמני פועלת באמצעות רשת מחסני חשמל, שקם אלקטריק וביג סנסור. החברה מייבאת, בין השאר, מוצרים של פיליפס, סאוטר ומילה. מיני ליין שמנוהלת על ידי יצחק פורת מחזיקה ברשת א.ל.מ המונה 29 סניפים ומייבאת, בין השאר, מוצרי סמסונג, אלקטרולוקס וקינג.