אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

leecooper1 (2)

בריל רוכשת את פעילות לי קופר ב-24 מיליון שקל

2010
קטגוריה: חדשות ישנות
חברת בריל רוכשת את כל פעילות קונספט שיווק, בעלת רשת חנויות לי קופר, וזאת תמורת 24 מיליון שקל, כולל המלאי וללא חובות. שוויו של המלאי עומד על 20 מיליון שקל. כל 300 עובדי החברה יעברו להיות מועסקים על ידי בריל והרשת תמשיך לפעול.

 

 

העסקה מותנית באישור הבנקים והממונה על ההגבלים וכן באישורה של אישורה של חברת לי קופר הבינלאומית. יש לציין כי אין ברכישת חברת קונספט שיווק עצמה, ולכן העסקה היתה פשוטה יותר ולא דרשה בדיקת נאותות של החברה.

חנן אסייג, אחד מבעלי קונספט שיווק, אישר ל"כלכליסט" את המידע ומסר, כי כל עובדי החברה ימשיכו להיות מועסקים בחברה ויקבלו את כל הזכויות

המגיעות להם. יהודה אלבז, מנכ"ל בריל, מסר ל"כלכליסט": "חשבנו שזו עסקה מצוינת, אנחנו מכירים את לי קופר טוב, מכיוון שאנחנו זכיינים של המותג נעלי לי קופר ומוכרים אותם בסניפינו. דיברנו כמה פעמים על רכישת הפעילות, אבל היום זה התגבש סופית. אנו רוכשים את הזכות על המותג ואת המלאי. התחייבנו לקלוט את כל העובדים, אשר יפוטרו מקונספט שיווק, יקבלו את זכויותיהם וייקלטו בבריל תחת אותם תנאים. אנו מקווים שתוך 30 יום כל הפעילות תעבור אלינו".

בתוך כך, הנתק בין השותפים בחברה – גידי גולדפינגר מצד אחד, וחנן אסייג ודוד עיני מצד שני – נמשך, והיום נפגשו כל אחד מהצדדים בנפרד עם נציגי בריל בנוגע למכירת הרשת.

מוקדם יותר היום דווח כי קונספט שיווק מנהלת מו"מ גם למכירת חלקה בחברת אקספוז. קונספט שיווק מחזיקה 60% ממניות חברת אקספוז והיתר נמצאים בידי אמיר הברפלד, מנכ"ל ובעלים של חברת קורל. קונספט מעוניינת למכור את חלקה במניות לקורל והצדדים מנהלים מו"מ מתקדם שהחל עוד טרם נודע על הכוונה לסגור את חנויות לי קופר.

אמיר הברפלד, המנכ"ל ובעליה של חברת קורל, מסר ל"כלכליסט" כי המגעים מתנהלים מזה זמן רב ושהחברה החליפה למעשה ידיים: "חשבתי שאין סינרגיה בין לי קופר לאקספוז", אמר הברפלד. "אקספוז היא סיטונאית ולא קמעונאית ועוסקת בהלבשה תחתונה ובגדי ים, ולא באופנה כמו לי קופר. מרגע שהחליפו ידיים היה נכון להחזיר את המניות של עיני ואסייג לאקספוז. יש מסמך הבנות וצריך להעביר אותו לאישור דירקטוריון החברה ולאישור הבנקים. אני מניח שעד סוף השנה זה יסתיים". עוד הוסיף הברפלד כי אקספוז ממשיכה להתנהל כרגיל ולמרות הבעיות של קונספט שיווק עם לי קופר, באקספוז אין שום כוונה לעשות שינויים פרסונליים.

 

חברת אקספוז תסיים את שנת 2010 עם מחזור מכירות של 31.3 מיליון שקל. החברה מחזיקה במותגי בגדי הים בננה, לי קופר וגלית לוי ובמותג ההלבשה התחתונה לי קופר.