אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

ML_logo(2)

בקשה לפירוק בעלת רשתות האופנה ml וג'אמפ

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

רשת ml מונה כ-63 סניפים, ורשת ג'אמפ מונה כ-38 סניפים ■ בכיר בענף הקניונים: "אבי מלכה עשה את טעות חייו כשהוא קנה את אופיס דיפו. הוא חשב שזה יציל אותו וזה הכניס אותו לסחרור שהוא לא יצא ממנו"
חברת מתאים לי, בעלת רשתות האופנה ml ו-ג'אמפ, נקלעה לקשיים כספיים. אמש (ד') הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לפירוק החברה בשל חדלות פירעון. את הבקשה הגישו חברת "אוניה" שהעניקה לחברת "מתאים לי" שירותי דיוור ודפוס. כעולה מהבקשה, המחאות שנתנה "מתאים לי" לא כובדו על-ידי הבנקים.
כך, המחאה על סך כ-50 אלף שקל שלא כובדה על-ידי הבנקים, הוגשה להוצאה לפועל. לבקשה צורפו דוחות חברת ‏BDI ‎‏ ונטען כי הם מלמדים שמצבה של "מתאים לי" גרוע.
בבקשה נטען עוד כי נפתחו נגד החברה תיקים בהוצאה לפועל ואף בוצעו עיקולים לסניפי הבנקים של החברה מבלי שהוגשה כל התנגדות מטעמה. "ממידע נוסף בידי המבקשת עולה כי החברה נמצאת בקשיים וקיים חשש של ממש כי אינה מסוגלת לפרוע את חובותיה", נכתב בבקשה.
החברה מסרה בתגובה כי "הספק לא ביצע את עבודתו, ועל כן החברה עצרה את התשלום. העניין יתברר בבית המשפט".
חברת מתאים לי נמצאת בבעלות איש העסקים אבי מלכה ומחזיקה, בין היתר, ברשת האופנה ml היא הרשת הגדולה ביותר בישראל למידות גדולות. לפני שנים אחדות היא רכשה את רשת ג'אמפ שנקלעה להקפאת הליכים. בשנים האחרונות נרשמו כמה קריסות של רשתות אופנה, האחרונה שבהן של רשת סיגל דקל שביקשה השבוע הקפאת הליכים מבית המשפט בעקבות חובות. אלא שכאן מדובר בחברה שמחזיקה בשתי רשתות בינוניות. רשת ml מונה כ-63 סניפים, ורשת ג'אמפ מונה כ-38 סניפים.
בפברואר השנה רכש מלכה את רשת אופיס דיפו, תמורת 43 מיליון שקל אך זו מוחזקת כנראה, באמצעות חברה אחרת.
בכיר בענף הקניונים אומר היום כי "זה לא בגלל שכר דירה בקניונים. אבי מלכה עשה את טעות חייו כשהוא קנה את אופיס דיפו. הוא חשב שזה יציל אותו וזה הכניס אותו לסחרור שהוא לא יצא ממנו. גם קודם היה לו קשה. במקום להתמקד במה שיש לו. היה לו את רשת ml שעבדה טוב אבל הוא הלך וקנה את ג'אמפ. הוא חשב שאם הוא יהיה יותר גדול, זה יהיה יותר קל. זה לא עבד. אחר-כך הוא קנה את אופיס וחשב שובשאם יהיה יותר גדול יהיה יותר קל וגם זה לא עבד. עסקים צריכים להתמקד במה שהם יודעים לעשות".