אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

cofix-logo(1)

בעקבות חשיפת הקרטל: בוטל פאנל רשתות הקפה בוועידת הקניונים

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

הפאנל שהיה אמור להיות במוקד הוועידה בוטל עקב חקירת רשות ההגבלים העסקיים ■ הרשות בודקת חשד שבעלי רשתות הקפה מתאמים מהלכים עסקיים לאחר פתיחת סניף קופיקס
פאנל רשתות הקפה, שתוכנן להיות הפאנל הראשי של ועידת הקניונים השנתית באילת, בוטל היום (ג') במפתיע על רקע חקירת רשות ההגבליים העסקיים את הענף. מארגן הוועידה, דדי ריזל, עלה על הבמה דקות ספורות לפני מועד התחלת הפאנל ואמר כי הפאנל המקורי בוטל כי עורכי הדין של הרשתות אסרו עליהם להשתתף בפאנל עקב חקירת רשות ההגבלים העסקיים.

בתוכנית היו רשומים כמשתתפים רונן נמני, בעלי קפה קפה, שעמד במרכז חשיפת TheMarker את תיאום המהלכים העסקיים בין רשתות הקפה מול רשת קופיקס. כמו כן היה אמור להשתתף בפאנל בעלי רשת גרג קפה, יאיר מלכה. לדברי מקורב לקפה קפה, נמני מראש לא הסכים להשתתף בפאנל, בעיקר משום החקירה שמנהלת רשות ההגבלים ואי רצונו לשבת על הבמה ולדבר על הענף בימים אלה. במקום רשתות הקפה העלו לבמה בכיר מענף הקניונים, עופר שחטר, והפאנל שינה כיוון.

חקירת הרשות נפתחה בעקבות החשיפה ב-TheMarker לפני כשלושה שבועות, שלפיה בכירים ברשתות בתי קפה גדולות תיאמו ביניהם מהלכים עסקיים ונועצו אחד בשני אם להגיב במבצעים והורדת מחירים להשקת המתחרה החדשה קופיקס. בעקבות הפרסום הודיע הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיויד גילה, כי מדובר בפרשה חמורה לכאורה וכי הממונה יבצע בדיקה בנושא.

רשות ההגבלים פשטה על משרדי רשת קפה קפה, ערכה חיפוש במחשבים ובמשרדים וחקרה את בעלי הרשת נמני. כמו כן חקרה את קובי חקק, מבעלי ומנכ"ל רולדין, את עופר קורן בעלי רשת לנדוור ואת יעקב לוזון, בעלי רשת אילנ'ס. באחרונה אף פנתה רשות ההגבלים לחלק מרשתות הקפה ודרשה כי יעבירו אליה את המאזנים שלהן ומסמכים נוספים.